facebook

Yeni güncelleme çok yakında geliyor!

Bildiğiniz gibi Facebook, global çapta 1.35 milyar kullanıcıya ev sahipliği eden, 8 bin çalışanı bulunan adeta dev bir platform. Bu büyük platformda arkadaşlarınıza ulaşmak her ne kadar kolay olsa da, geçmişe dair izleri bulmak çok da kolay değil. Yani Facebook‘un arama motoru biraz basit bir yapıya sahip. Kişileri kolaylıkla bulabilse de etiket ile arama yapmak mümkün olmamakta, bu da aramaları zorlaştırmakta, vakit kaybına neden olmakta.

Sürekli olarak “üyeleri ürünleştirme” politikası ile eleştirilen Facebook, yeni özelliği ile aradığınız durum ve paylaşımları da sizlere hızlı bir şekilde sunabilecek. Graph Search olarak bilinen bu beta uygulama henüz tüm ülkelerde kullanıma açık değil.

Güncelleme ilk olarak iOS, platformuna sunulacak ve dil kısıtlaması olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi bu özellik sadece global dil haline gelmiş olan İngilizce ile kullanılabilecek. Graph Search şuanda beta aşamasında olduğu için kısıtlamaları çok görmemek gerekiyor. Facebook, açık ve hataları kapatıp Graph Search’ün tam performansta çalışmasını sağladıktan sonra bu özelliği tüm platformlara getirip dil seçeneklerini arttıracak.

Graph Search sayesinde sadece kişileri değil, etiket araması da yapıp kolaylıkla paylaşılan postlara erişilebilecek. Özelliğin önümüzdeki yıl farklı dil seçenekleri ile sunulması beklenmekte. Facebook’u daha kullanışlı ve verimli hale getirecek olan bu özelik hakkında gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here