Sosyal medya birçok kullanıcının hayatında olan ve aktif bir şekilde kullanımını yaptığı bir ağdır bilindiği üzere. Geliştirilen yüzlerce sosyal medya platformu ile yaşantımızın her anını takipçilerimiz ile paylaşabiliyor bu platformların bizlere sunmuş olduğu çeşitli özellikler ile hayatı kolaylaştırabiliyoruz. Bunlardan en önemlisi şüphesiz mesajlaşma kısmıdır. Dünya üzerinden en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma hizmetinde kendisini git gide geliştirmektedir.

Emojiler, resimler, videolar ve daha birçok imkânı kişiden kişiye mesajlarda yapabilmemizi sağlayan Facebook şimdi daha yeni ve devrim niteliğinde bir özellik ile gelmiş durumda. Mesajlaşma için mobil uygulaması da bulunan Facebook, bu uygulamayı mesajlaşmada kullanıcılarının %10’nün kullandığını açıklamıştı. Bu getirdiği özellik ile bu oranın daha da artacağını söylememiz mümkündür diyebiliriz. peki bu özellik ne? Facebook Messenger ile artık istediğiniz arkadaşınız ile görüntülü bir şekilde görüşme yapabileceksiniz.

Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda kullanımı yapılabilecek bu özellik şimdilik sadece Belçika, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, İngiltere, ABD ve Uruguay’da devreye girmiştir. Diğer ülkelerde de yakın bir zaman içerisinde devreye girmesi beklenmektedir. Facebook‘un bu özelliği ile mesajlaşma uygulamalarını da geride bırakıp bırakmayacağı merak edilirken, sosyal medya platformundan öteye giderek kullanıcısına tüm imkânları tanımasıyla başarı adımlarını giderek sağlam bir şekilde tırmanmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here