Türkiyede Facebook kullanımı oldukça fazla olduğu ifade ediliyor

Sosyal medya platformunda öncü konumunda bulunan ve milyonlarca kişiye hitap ederek, bu alanda yeterli seçenekleri her gün geliştirerek; platformunda yer alan kişilerin sayısını arttırma amacı güden Facebook ile ilgili istatistiksel veriler yayınlandı. Bu istatistiksel verilere göre; sosyal medya sitesinin kullanımı ülkeler bazında dikkat edilen birer unsur halinde görülebiliyor.

Sosyal Medyada Üst Sıralardan Vazgeçemiyoruz

Facebook
Facebook’u en yaygın biçimde kullanan ülke konumunda bulunuyoruz.

The Wall Street Journal tarafından yapılan haberde, Facebook’un dünya üzerindeki kullanım detayları konusunda rapor hazırlandı. Bu rapora göre ülkeler bazında en fazla sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanan ülkeler sıralanırken; bu alan ile ilgili bir infografik yayınlandı. 1 milyar 393 milyon tekil kullanıcıya sahip olan Facebook’un ülkeler bazında bir araştırma yapılmasıyla beraber; en etkili ülkeler hakkında bilgi sahibi olunması anlamında bir çalışma sergilenmiş.

526 milyon mobil kullanıcıyla ilk sıralarda yer edinen Türkiye; sosyal medya platformunda ne derece aktif olduğunu gösterir nitelikte yer alıyor. En aktif ülke sıralamasında liste başında tutunmayı başaran Facebook, bu kulvarda mobil uygulama bazında liste başı olarak zirveyi kimseye kaptırmıyor.
Şubat ayı içerisinde yapılan araştırmalarda kişisel bilgisayarlar bazında da ortaya çıktığında da Türkiye’nin zirveyi kimseye kaptırmadığı ve %89.1’lik bir oranla zirvede yer aldığını söylememiz mümkün oluyor. Türkiye’yi; %88.1 ile Uruguay ve %83.8 ile Brezilya takip ediyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.