On This Day

En büyük sosyal medya platformu olarak kendisini gösteren Facebook, yeni bir girişimde bulunarak, kullanıcıların geçmişine doğru bir yolculuğa çıkmasını sağlıyor. “On This Day” adı altında kullanıma sunulan bu özellik ile geçmişe dönük bir özellik olarak kendisini gösteriyor.

Geçmişte Bugün Uygulaması Kullanıcılara Sunuluyor

On This Day
Geçmişte Bugün uygulaması sizi geçmiş günlere götürecek

1.39 milyar aktif kullanıcısıyla, en büyük sosyal medya şirketi olma yolunda kendisini gösteren Facebook, her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkıp, kendisini geliştirmek için önemli girişimlerde bulunuyor. Şirketin ilk olarak geçen sonbahar aylarında test sürümüyle kullanıcılara sunduğu “On This Day” uygulaması, şu anda tamamen aktif olarak, kullanıcılara ulaştırılacak.

Bu yeni özellikle beraber, Facebook’ta yeni bir ajanda kullanıma açılıyor. Geçen yıllara ne gibi etkinlikleri gerçekleştirdiğinizi belirten bu uygulama; aynı zamanda haber yayınlarında olan tarihte bugün bölümünü de andıracak. Kullanıcıların tüm paylaşımlarını resimlerini aktivitelerini ve ilişki durumlarını konu alarak oluşturacak olan uygulama, tamamen hatırlatıcı bir özellik olarak öne çıkmayı sürdürmektedir.

Dünya çapında kullanıma sunularak, herkesin faydalanabileceği bir özellik olarak değer kazanan “On This Day”, kişisel geçmişlerinde seyahat etmenizi sağlayacak bir program olarak aktif hale geldi. Bundan sonra profil hesaplarına giriş yaptığınızda; önceki yılların değerlendirmesi sizi bekliyor olacak. Anımsayacağınız güzel anıların da yeniden canlanmasını sağlayacak olan “ On This Day” uygulaması, büyük olasılıkla beğenilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here