Facebook

Facebook, her geçen gün yeni bir girişimde bulunarak, farklı konularda platformunu daha da geniş bir hacimle kullanıcılarına sunmak için hedeflerini yükseltiyor. Bu noktada çalışma sergileyen Facebook, sürekli olarak aktif sayılabilecek bir konumda yer edinmeyi başararak, Google ve YouTube’un bu alandaki çalışmalarına ortak olacak şekilde kendisini gösterecek.

Facebook tarafından düzenlenen bir etkinlik olan F8 Geliştiriciler Konferansı’nda ardı ardına açıklamalar yapan Facebook, video konusuna da değinerek, YouTube ve Google’a rakip olacağının sinyallerini verdi. Facebook platformunda günde 3 milyardan fazla video izlendiği bilgisini verecek olursak, bu kapsamda önemli bir pay sahibi olacağı da gerçek.

Facebook Video Paylaşım Sitesi Olabilir

Facebook
Facebook, video paylaşım hizmeti de verecek

Reklam gösterme konusuna son yıllarda ağırlık vererek, bu kapsamda para kazanma amacı güden Facebook, platformunda video yükleme seçeneği de sunarak, bu değerlendirmeler ışığında farklı bir konumda yer edinmeyi sağlayacak.

Sadece kendi platformunda yapılacak olan paylaşımlar sonucunda önem kazanacak olan bu videolar, Facebook’un bir video paylaşım sitesi kulvarında ilerlemesine de yardımcı olacak şekilde görülebileceği ve farklı imkan sağlayacaktır. Embed kodu üzerinden kendisini gösterecek olan bu videolar, Facebook üzerinden başka platformlarla kullanıma sunulacak konumda yer edinebilecek.
Önümüzdeki dönemde de daha aktif bir biçimde kendisini gösterecek olan Facebook, videolarla reklam gelirlerini birleştirdiğinde akıl almaz bir gelir sağlayacak şekilde görülebilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here