Şüphesizki tüm internet kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği siteler Google arama motorundan sonra Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal paylaşım siteleri olduğu biliniyor. Özellikle Facebook sosyal ağı hayatımızın çok büyük bir yerini kaplıyor birçok kişinin zaman tüneline baktığımızda günlük günlük yaptığı herşeyi paylaştığını görüyoruz. Öyle bir duruma gelmişki insanlar Facebook olmadan yapamıyorlar dışarıya çıktıklarında elinde telefon görüdüğümüz gençlerin bir çoğu Facebook’a giriyor.

facebook-1Bu kadar sevilen ve bu kadar ziyaretçisi olan Facebook’un gelirini ve giderini tahmin bile edemezsiniz bildiğiniz gibi geçitğimiz günlerde Facebook’un sunucularından kaynaklı bir hata ile tüm dünyadaki sitelerinde yaklaşık 30 dakikalık bir kapanma söz konusu olmuş ve bu 30 dakikalık süre içerisinde tüm Facebook çalışanları bu sunucu sorunana çözüm bulmaya başlamışlardı. Nitekim kodlamalar sonucu Facebook tüm dünyada 30 dakikalık bir kapanmanın ardından açılmıştı ancak bu 30 dakikalık kimilerine göre çok kıza zaman diye tabir edilen vakitte Facebook tam 500 bin dolar kaybetti.

Facebook’un toplamda 1 Milyar kullanıcısı var ve bu kadar kullanıcının milyonlarcası Facebook’a bağımlı vaziyette özellikle bu 30 dakikalık süre zarfında tüm dünyada erişime kapatılması Face ziyaretçilerinin canını sıkmış olabiliyor ancak bunnda daha önemlisi büyük bir para kaybı meydana geldi.

Facebook gelirini çoğu kişi merak eder sizleri için yaptığımız açıklamalarda şöyle bir sonuca ulaştık. Facebook geçtiğimiz çeyrek ayında yaklaşık 2.5 Milyar dolar para kazanmış ve bunu hergün ve her saat’e böldüğümüzde Facebook saaat’te ortalama 1.16 Milyon dolar para kazanıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.