Ana SayfaTeknoloji HaberleriFenerbahçe Yandex Rekora Koşuyor

Fenerbahçe Yandex Rekora Koşuyor

-

Bildiğiniz gibi Yandex arama motoru kendi hacmini ve adını Türkiye’de büyütmek için takımlaral anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Fenerbahçe ile yaptığı sponsorluk anlaşması olumlu neticilere vardı ve Fenerbahçe kulübü ile anlaşma sağlandı. Şimdi Fenerbahçe Spor Kulübü kendi Yandex arama motorunun reklamlarını yaparak kulübün bütçesini artırmaya çalışıyor.

Yandex bildiğiniz gibi Rusya’da oldukça popüler ve herkesin kullandığı Google’dan daha çok giriş yapılan bir arama motorudur. Birkaç yıl önce ülkemize de gelmiş ve binlerce reklam yaparak büyümeye çalışmıştır. Peki yeterli mi? Tabiki hayır Yandex’e ortalama olarak günde 1 milyona yakın kişi giriyor. Bu Türkiyenin %1’lik internet araması demek. Tabiki yine hiç yoktan iyidir. En azından diğer arama motorlarına bakıtğımızda Google’dan sonra Yandex’in kullanıldığını görmekteyiz. Yandex kendini geliştirmeye devam ediyor ve projeleri tutarsa kendini daha da büyütecektir.

Fenerbahçe ile yaptığı anlaşma her iki taraf içinde çok iyi oldu diyebiliriz. Eğer Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın aklında olan rakam gerçekleşirse bu projeden Fenerbahçe bir yılda 36 milyon kazanacak. Bu rakam gerçekten çok büyük ve Fenerbahçenin kasasını çok iyi dolduracak bir seviyede. Tabi gerçek olurmu projeleri tutarmı bunu zaman gösterecek ancak Fenerbahçe takımını tutanlar takımına destek olmak için çalışmalarına hızla devam ediyor ve kısa sürede yükseliş yapacaklarınıda düşünüyoruz. Çünkü resmi Fenerbahçe sitesi dahil, tüm sosyal medya hesapları ve kulüp içerisinde taraftarlara bu konu anlatılıyor.

fenerbahçe yandex

8 Günde Fenerbahçe Yandex tam 185 bin indirme aldı. Bu rakam çok iyi. Zaten Aziz Yıldırım’ın hedefinde ki rakam 1 milyon ve önlerinde kocaman bir sene var. Şuanlık gidişe göre rakat bir şekilde ulaşacaktır diyebiliriz. Çünkü koskoca bir sene ve Fenerbahçe takımını tutan seyircilerde kendi hesaplarından paylaşmaya devam ediyorlar. Peki sizlerde bu uygulamayı indirirseniz ne yapacaksınız. Bu uygulamayı indirdikten sonra Fenerbahçe Yandex’i kullanarak kulübünüze destek olmaya çalışacaksınız. Tabi ki arada Google’ya da girebilirsiniz uygulama bunu yasaklamamış ancak en çok Fenerbahçe Yandex’de dolaşmanız gerekmektedir.

Aziz Yıldırım taraftarlara projenin büyük olmasını şöyle anlattı. Eğer proje 1 milyon kişiye ulaşırsa Roben ve İbrahimovic’i takıma katmaları daha kolay olacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here