Murat-124-1975

Fiat`ın CEO`su Sergio Marchionne, yeni teknolojik otomobil üretimi konusunda teknoloji devi Apple`la ortak olmak istediklerinin sinyalini verdi.

Fiat'ın CEO'su Sergio Marchionneİtalyan otomobil devi Fiat’ın CEO’su Sergio Marchionne, Cenevre Fuarında gönlünden geçenleri duyurdu ve “yeni bir otomobil üretimi” için Apple ile anlaşmaya açık olduklarını duyurdu.

Konuşmasında; Apple’ın her ürününe sahip olduğunu söyleyen Marchionne, otomobil üretimindeki uzun süreç ve bilgi ve teknoloji birikimi kısaca karışık yapı göz önüne alındığında Apple’ın sıfırdan bir araç üretmektense otomobil piyasasında “işi bilen” biriyle işbirliği yapmasının daha isabetli olacağını vurguladı. Cümle arasında da kendi reklamını yapmış oldu.

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Uluslararası Motor Show’da yeni model otomobil tanıtımı esnasında konuşan Marchionne, Fiat’ın Apple‘ın ilgisini çekecek donanıma Fiat olarak sahip olduklarının altını çizdi. Marchionne, “Apple’ın bir dili var ve bu dili anlamanız gerekli. Endüstri genellikle otomobil yapımına büyük bir kibirle yaklaşıyor. Apple’ın kullandığı dil bizim otomobil yapma yeteneğimizden çok daha kıymetli. Bu nedenle bu kibirli yaklaşımın kimseye yardımı olmayacaktır” dedi.

fiat_ipanda_apple

Bilindiği gibi Teknoloji dünyasının iki büyük rakibinden Google yeni geliştirdiği sürücüsüz elektrikli aracını test ederken Apple da bu yarıştan geri kalmamak için 2020’ye kadar elektrikle çalışacak bir aracı üretecek takımı kurmaya başladı.Öyle ki Apple bir üretime girişecek ise öncelikle piyasa araştırması yapıyor ve üretim yapacağı ürün ile ilgili olarak en yakın şirketi satın alıyor. Sıfırdan yeni bir platform kurmaktan kaçınan Apple böylece rakiplerini yakalamak yanında kendi ismi ile sollamış da oluyor. Fiat bunu bildiğinden şimdiden Apple göz kırpmaya ve seninle anlaşmaya varım demeye getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here