Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Firefox Preview Tarayıcı Yayınlandı

Firefox Preview Tarayıcı Yayınlandı

Firefox Preview tarayıcının özellikleri neler? Android işletim sistemi için yayınlanan yeni tarayıcının tüm avantajları.

-

Mobil dünyadaki tarayıcı yarışı hızlanmaya başladı. Google tarafından Android tarafında atılan adımlar bir hayli ses getirmişti. Yeni tarayıcılarda başarı elde eden Google’ın şimdi ise yeni bir rakibi söz konusu. Bu kez Firefox Preview isimli yeni bir tarayıcı yayınlandı.

Firefox Preview isimli yeni tarayıcıyla beraber Google ile Firefox arasındaki yarış bir kez daha gündeme gelmiş oldu. Focus tarayıcının yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Firefox Preview sürümün detaylarına ve yeniliklerine bakalım. Bakalım mobil dünyada devam eden yarışta öne geçmek mümkün olacak mı?

Firefox Preview Neler Sunuyor?

Yeni tarayıcıların en büyük artısı hız olacak. Bu sürümle beraber kullanıcılar yeni bir motora sahip olacak. Yeni tarayıcı motorunun en büyük avantajı ise hız konusunda 2 kata kadar daha iyi bir çözüm sunacak olması.

Eski sürümle karşılaştırıldığı zaman bu sürümün 2 kat daha hızlı ve daha kararlı. Tabii ki tek avantaj bu değil. Bunun dışında güvenlik konusunda da yeni çözümlerin sunulduğunu söylemek gerekiyor. Focus sürümü zaten güvenlik konusunda iddialı bir tarayıcı sürümü olmuştu. Google ile karşılaştırıldığı zaman izleme korumasının daha başarılı olduğunu görmüştük.

Firefox Preview

Firefox Preview tarayıcıda ise biraz daha güçlü bir izleme koruması sistemi sunuluyor. Yeni sürümle beraber kullanıcıları rahatsız edecek olan reklamların önüne geçilecek. Bunun dışında kullanıcıların izlenmesi de engellenecek.

Özellikle kullanıcıları çerezler üzerinden izlenmesinin önüne geçilecek bir tarayıcı söz konusu olacak. Tabii ki tek artı hız ve güvenlik değil. Bunun dışında koleksiyonlar, yeni düzenleme sekmeleri gibi artılar da sunulacak. Özellikle koleksiyonlar büyük oranda kolaylık sağlayacak.

Gezinilen sitelere kolayca ulaşmak ve kapatılan son sekmeleri anında yeniden açmak gibi artılar sunulmuş olunacak. Yeni sürüm şu an için Android işletim sistemi kullanıcıları için yayına açılmış durumda.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...