Çağımızda git gide akıllı telefonların gelişmesi ile teknolojik anlamda insanlar yaşantılarını kolaylaştırmaktadır. Akıllı telefon dünyasına giren yeni bir cihazda FLY IQ4511 Tornado‘dur. 1000 TL altında olan fiyatı ile oldukça iddialı olan bu telefon, 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahiptir. Corning Gorilla Glass 3 ilke ekranının korunması, FLY IQ4511 Tornado‘yu darbelere karşı dayanıklı hale getirmiştir. HD yani 720p ve IPS bir ekranı olan bu akıllı telefon, 2 GB RAM’e sahiptir.

 

1.4 GHz hızında çalışmakta olan 8 çekirdekli MediaTek’in MT6592 işlemcisini kullanmaktadır. 16 GB depolama alanı ile kullanıcıya sunulan FLY IQ4511 Tornado, kullanıcısının hafızayı microSD kart ile artırabilmesini sağlamaktadır. Grafik işlemcisi olarak cihaz Mali – 450MP MP4 kullanılmıştır. Arka kısmı da camdan yapılmış olan cihaz, bu camı da Corning Gorilla Glass 3’ü kullanarak yapmıştır.

Arka kamerası Sony tarafından üretilen Exmor sensörlü 13 MP çözünürlüğünde ki kameradır. Full HD bir şekilde video çekebilmenizi sağlayan bu kameranın yanı sıra ön kısmında da 5 MP değerinde bir kamerası bulunmaktadır. 2000 mAh değerinde bataryası bulunan FLY IQ4511 Tornado modeli, 949 TL gibi oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Fiyat segmentinde özellikleri ile iddialı bir konumda duran cihaz ses performansı olarak da gayet tatmin edicidir. Kaliteli malzeme kalitesi, kaliteli kamera performansı ve kullanılan ekran kalitesi cihazın artılarındandır. Eksi olarak söyleyebileceğimiz özelliği ise batarya değeridir. 2000 mAh bir günü götürecek bir batarya olsa da daha yüksek bir değere çıkartılabilirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here