Ford Android Auto ve Apple CarPlay

Ford, SYNC 3 ile donatılmış 2016 araçlarına Android Auto ve Apple CarPlay yazılım desteğini getiriyor ve bu destek, owner.ford.com‘dan bir yazılım indirip bir USB sürücüyle yüklemek kadar basit olacak (sizin de Aracınız Wi-Fi’yi destekliyorsa havadan güncelleme veya arabayı bayiye götürme). Kitlesel güncelleme yaklaşık 800.000 araç için mevcut olacak.

Söylemeye gerek yok, Android Auto ve Apple CarPlay‘e erişim sahibi olan, Ford otomobillerinde bulunan bilgi-eğlence sistemi çok daha modern, aerodinamik ve rahat bir kullanım sunar. Alınması için yeni bir araba satın almanızı gerektirmediği gerçeği göz önüne alındığında, sahip olması gereken mükemmel bir özelliktir.

Android Auto‘yu edinmek güncellemeyi indirmek kadar basit olurken, CarPlay‘i etkinleştirmek aracın USB hub’ının yükseltilmesini gerektirir, bu da bayilik ziyareti ve ekstra maliyet gerektiren bir şey.

HTC U11 yeni kenar sıkıştırma özelliğini anlatan video yayınlandı!

Bu aynı zamanda Ford’un bu tür ölçekte ilk yazılım güncellemesidir ve Ford’un yakın zamanda kiraladığı yaklaşık 400 yeni yazılım mühendisinin çalışmasını göstermektedir.

Halihazırda piyasaya sürülmüş bir otomobilin güncellenmesi otomotiv dünyasında kesinlikle yeni bir şey, diğer otomobil üreticilerinin yakında izleyeceğini umduğumuz bir hareket.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.