Foursquare-swarm

Facebook ve Twitter’dan sonra en çok kullanılan sosyal medya platformu Foursquare uygulamasını ikiye ayırıyor.

İlk önce facebook’da gördüğümüz iki ayrı uygulama sistemini artık foursquare’de kullanacak. Facebook bildiğiniz gibi mesajlaşma için “messenger” ve diğer tüm uygulamalar için ise “facebook” adlı uygulamaları kullanıyor. Mevcut facebook uygulamasını kullansanız bile mesajlara tıkladığınızda ayrı bir messenger uygulaması açılıyor. Ve bu uygulamayı sürekli geliştirerek kullanıcılara daha iyi hizmetler sunuyor.

Şimdi ise bu uygulamanın aynısı foursquare için söz konusu olmuş. Foursquare’de yetkililer dün itibari ile yeni bir duyuru yaptılar ve foursquare’in check-in (yer bildirimi) özelliğini kullanacak ayrı bir uygulama geliştirdiklerini söylediler. Bu uygulamanın adı “Swarm” Mevcut konum paylaşılacak olan bu uygulama ile ileri tarihlerde buluşmalar oluşturulacağı da gelen bilgiler arasında.

Swarm uygulaması hayata geçtikten sonra, mevcut foursquare uygulamasını da daha da geliştireceklerini, yeni mekanlar ve işletmeler keşfetmeye yöneleceklerini de eklediler. Swarm yakın bir zamanda ios ve android için indirilebilir olacak fakat Windows için kullanıcılar biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here