Samsung Galaxy serisinin pek fazla tutulmayan modellerinden biri olarak değerlendirilen Alpha da Lollipop güncellemesinden nasibini aldı. Galaxy Alpha akıllı telefonunun bu güncelleme ile beraber daha aktif bir konumda yer alması bekleniyor. Android işletim sisteminin bir sonraki sürümüne dahil olacak telefonlar kervanına katılan Galaxy Alpha’dan daha etkili bir performans da bu sayede beklenmeye başlandı.

Lollipop ile Birleşen Galaxy Alpha Yükselişe Geçebilir

Galaxy Alpha Android Lollipop güncellemsi ile tanıştı
Özellikleriyle iPhone 6 akıllı telefon modelleri ile eşdeğer bir seviyede kendini gösteren Galaxy Alpha; zaman içerisinde Samsung’un güncellemelerinden nasibini almayarak arka planda yer alan akıllı telefonlardan bir tanesi olarak kullanılmıştı. Yalnız Android işletim sisteminin 5.0.2 sürümüyle tanıştığında daha etkili bir performans gözlemlemek mümkün olmakla beraber; bu kapsamda teknik özelliklerini maksimum düzeyde yansıtmaya devam edecek.

Samsung’un güncelleme sıralamasında arka planda kaldığından ötürü, ilgi çekiciliğinden feragat etmek zorunda kalan Samsung Galaxy Alpha; bugün itibariyle gelen güncelleme dahilinde daha etkili bir çalışma sergileyeceğe benziyor. Android 5.0.2 güncellemesi Güney Koreli teknoloji devi tarafından bugün itibariyle devreye sokuldu. İlk olarak Güney Kore’de devreye giren bu güncelleme telefon operatörlerinin üzerinden OTA yoluyla ve Samsung’un Kies adlı yazılımı ile kendini gösterdi.

Android 5.0.2 güncellemesi ile bir TouchWiz arayüzü, daha gelişmiş kilit modu ve daha iyi bir batarya performansı Galaxy Alpha kullanıcılarını bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here