Galaxy Home

Samsung, merakla beklenen etkinliğini gerçekleştirdi. Başrol oyuncusunun Galaxy Note 9 akıllı telefonları olduğu görülen etkinlik kapsamında, birçok yeni üründe tanıtıldı. Samsung için ilklere de imza atıldığını gördüğümüz tanıtımda, Galaxy Watch akıllı saatlerinin ve uzun süredir beklenen Samsung’un akıllı hoparlör modeli olan Galaxy Home cihazının da tanıtıldığını gördük. Daha önce sürpriz Galaxy Watch akıllı saat modelinin özellikleri ve tasarımından söz etmiştik. Şimdi ise Galaxy Home akıllı hoparlör modelinden söz edeceğiz. Bakalım uzun süredir beklenen Galaxy Home cihazı nasıl özelliklere yer veriyor?

Galaxy Home Tüm Özellikleri

Home akıllı hoparlör modelinin Bixby logosuna benzer bir tasarımla geldiğini görüyoruz. Bir nevi damla şeklinde diyebileceğimiz cihaz, 3 adet metal destek ayağının üzerinde duruyor ve genel olarak oldukça şık bir tasarıma sahip. Akıllı hoparlör modelleriyle benzer boyutlara sahip olan serisinin kumaş kaplı bir gövdeye sahip olması da yine tasarımı destekleyen özellikleri arasında yer alıyor.

Tasarım kısmında oldukça şık bir seriyle karşı karşıyayız. Teknik kısımda da oldukça başarılı değerlere ulaşılmış. Galaxy Home modelinde 6 adet hoparlör bulunuyor. AKG ile ortak geliştirilen ses sistemi 6 hoparlör ve bir subwooferdan oluşuyor. Kısacası ses kalitesi de oldukça başarılı. Bunun yanınsa sizin sesinizi çok daha hızlı ve net anlamak adına Galaxy Home cihazının içerisinde 8 adet mikrofona yer verildiğini de ekleyelim.

Galaxy Home

Cihazın bu donanım özelliklerini kullanacak olan ise tabii ki Bixby sanal asistanı. Bixby kullanan cihaz, tüm komutlarınızı algılayabiliyor. Mesajlarınızı okumasından, müzik çalmaya kadar tüm komutları çalıştırabilen cihazın bu konuda rakiplerinden geri kalır bir yanı olmadığını da ekleyelim. Ancak her ne kadar komutlarda önemli destekler sunuluyor olsa da Home, bu destekleri dil kısmında sınırlı olarak sunabilecek.

Galaxy Home

Yani sanal asistanın en büyük sorunu olan dil desteği sorunu, Galaxy Home cihazında da karşımıza çıkacak. Zaman içerisinde gelen güncellemeler bu konuda gelişim gösterilmesini sağlayacaktır. Tüm bu özelliklerle beraber yeni akıllı hoparlör modelinin fiyatı ise açıklanmadı. Fiyatının açıklanmasının ardından, fiyat ve çıkış tarihi detaylarını sizlere aktaracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here