Ana Sayfa Akıllı Telefon Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 modellerinin teknik detayları ortaya çıktı. Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 modelleri neler sunacak? İşte yeni modellerin fiyatları ve özellikleri.

-

Samsung’un dar bir pazarda satışa çıkardığı Galaxy A20e ve Galaxy A20 modellerinin farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 akıllı telefonları tanıtıldı.

Şu an için sadece Avrupa genelinde satışa çıkması beklenen yeni akıllı telefonların özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Telefonların nasıl bir sisteme sahip olduğuna ve tasarımlarının nasıl olduğuna bakalım. Daha uygun fiyatlı seriler için dikkat çeken detaylar var.

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 Tasarımları Nasıl?

Her iki telefonda da kullanılan tasarım hatları aynı. Ekran boyutları kısmında farklılıklar sunulmuş durumda ancak Samsung’un iki modelde de aynı tasarıma yer verdiğini görüyoruz. Telefonların tasarım kısmında dikkat çeken ilk detayının ise çentik alanı olduğu ekleyelim.

Su damlası çentik alanına sahip olan yeni modeller, bu çentik alanı içerisinde tek bir kamera sunuyor. Ön kısımda başka bir kamera ya da çerçeve bölümünde yer alan başka bir detay söz konusu değil. Telefonların alt çerçeve bölümünde ise dikkat çekici bir alan kullanıldığı görülüyor.

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4

Alt kısımda yer alan çerçeve alanı, ekran gövde oranının biraz düşmesine neden olmuş durumda. Buna karşın genel tasarım çizgisinde çok bir değişiklik karşımıza çıkmıyor. Yine çerçevesiz bir telefon sunulmuş demek yanlış olmayacaktır.

Oldukça ince çerçevelerin kullanıldığı akıllı telefonların ekran boyutlarında farklar söz konusu. Bunu teknik özellikler kısmında daha detaylı olarak dile getireceğiz. Şimdilik söz konusu modellerin ekran boyutlarında mini farklar olduğunu belirtmiş olalım.

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 Teknik Özellikler

Nispeten daha uygun fiyatlı akıllı telefonlar olacak olan Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4 modellerinin fiyatlarından da söz etmek gerekiyor. Bu modellerin fiyatları orta segment akıllı telefonları işaret etmekte. Teknik özelliklerin de doğrudan bunu işaret ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Galaxy Jean 2 modelinden başlayarak teknik özellikleri aktarmaya devam edelim. Bu modelin içerisinde Exynos 7884 işlemcileri yer alıyor. Samsung’un başarılı işlemci modeline eşlik eden RAM bellek miktarının ise 3 GB RAM bellek miktarı olduğunu görüyoruz.

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4

32 GB depolama alanıyla beraber gelen 3 GB RAM bellek miktarı, genel olarak başarılı bir performans değerinin sunulmasını sağlıyor. Telefonların ekran kısmında ise 5.8 inçlik bir panel kullanılmış.

En büyük fark ekran kısmında. 5.8 inçlik TFT ekran kullanıldığını görüyoruz. Kamera kısmında ise 13 MP değerinde ana kamera ve 5 MP değerinde ikinci kamera karşımıza çıkıyor. n kısımda da standart bir kamera var.

Bunun dışında Galaxy Wide 4 modelinde ise 6.4 inçlik Süper AMOLED ekran kullanıldığını görüyoruz. Ekran kısmı en büyük fark. Bunun dışında pil kısmında biraz fark var. Haliyle 6.4 inçlik boyutu sayesinde biraz daha geniş pil kapasitesinin sunulduğunu görmek mümkün oluyor.

Galaxy Jean 2 ve Galaxy Wide 4

Bunun dışında çok önemli bir değişiklik olduğunu söylemek yanlış olur. Yazılım ve diğer özellikler aynı. Tüm bu özelliklerle beraber modellerin fiyatları ise 1000 TL civarlarında. Jean modeli 900-1000 TL arasında. Wide modeli ise 1000-1100 TL arasında bir fiyatla gelecek.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...