Ana Sayfa Android Haberleri Galaxy M10 ve M20 Android Pie Güncellemesi Aldı

Galaxy M10 ve M20 Android Pie Güncellemesi Aldı

Galaxy M10 ve M20 modelleri için beklenen güncellemeler yayınlandı. Galaxy M10 ve M20 güncellemeleri neler sunuyor?

-

Samsung’un orta segment ve fiyat performans serisi akıllı telefonları için güncellemeler hızlanmaya başladı. Markanın ilk olarak yeni fiyat performans modelleri için güncellemeler yayınlayacağı açıklanmıştı. Beklendiği gibi oldu ve Galaxy M30 için beklenen güncelleme yayınlandı. Bunun hemen sonrasında ise diğer iki model olan Galaxy M10 ve M20 serileri için de güncelleme geldi.

Her iki model için de bir süredir beklenen Android Pie güncellemesinin yayınlandığı açıklandı. Android Pie güncellemesinin yayınlanmasının ardından, güncelleme konusunda da tüm detaylar açıklanmış oldu. Güncelleme ile gelen yeniliklerden söz edelim.

Galaxy M10 ve M20 Android Pie!

M serisinin tamamının güncellemesini sağlayan yeni güncelleme, her iki modelinde Android Pie işletim sistemine yükselmesini sağlamış oldu. Böylece M serisi akıllı telefonların tamamında Android Pie serisine geçiş yapılmış oldu.

İlk olarak Hindistan genelinde dağıtımının başladığı açıklanan güncelleme, Galaxy M10 modeli için 1 GB olarak açıklandı. M10 modelinde 1 GB boyutunda olan güncelleme diğer akıllı telefon modeli olan M20 modelinde ise 1.8 GB olarak açıklandı.

Galaxy M10 ve M20

Hem 1.8 GB olarak yayınlanan güncelleme hem de 1 GB olarak yayınlanan güncellemenin her iki akıllı telefona da yeni arayüzü getirmiş oldu. One UI arayüzü dışında önemli değişikliklerde getiren güncellemeler, HEIF desteğini ve gece modu özelliğini de kullanıma sunmuş gibi gözüküyor.

Güncellemenin Mayıs 2019 güvenlik yamalarını da kullanıma soktuğunu ekleyelim. Burada en çok merak edilen sorulardan birisi hakkında da bilgi verelim. Galaxy M10 ve M20 güncellemeleri ilk olarak Hindistan genelinde yayınlandı.

Bu nedenle güncellemeyi anında alamamış olabilirsiniz. Bir süre daha yazılım güncellemesi bölümünü takip etmeniz gerekiyor. Kısa süre içerisinde güncellemenin tüm dünya genelinde dağıtımı tamamlanmış olacaktır. Fakat bunun için şu an net bir süre verilmediğini belirtelim.