Ana Sayfa Akıllı Telefon Galaxy M30 için Android Pie Güncellemesi Geldi

Galaxy M30 için Android Pie Güncellemesi Geldi

Galaxy M30 güncellemesi yayınlandı. Galaxy M30 güncellemesi neler sunuyor?

-

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon modelleri dışında kalan modeller için de önemli çalışmalar yaptığını biliyoruz. Markanın yeni akıllı telefon modelleri için yapılan tanıtımlar, bu alanda ne kadar iddialı akıllı telefonlar düşünüldüğünün de göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu modellerden birisi de Galaxy M30 akıllı telefonları olmuştu.

Orta segment için başarılı model olan Galaxy M30 akıllı telefonları, hem V şeklinde sonsuz ekran tasarımı hem de geniş ekran tasarımı sayesinde bir hayli öne çıkmıştı. Yeni akıllı telefonlar yapılan tanıtımın hemen arkasından bu model için güncelleme desteğinin geleceğini de açıklamıştık.

Galaxy M30 Güncellemesi Geldi

Samsung’un açıklamalarında da yeni model için bir süre Android güncelleme desteğinin verileceği belirtilmişti. Yeni akıllı telefonlar için yapılan bu açıklamanın üzerinden birkaç ay geçmesinin hemen ardından söz konusu güncellemenin geldiği de açıklandı.

Samsung tarafından yapılan açıklamanın hemen sonrasında Galaxy M30 akıllı telefonlarının Android Pie güncellemesi yayınlandı. Güncelleme son güvenlik yamalarıyla beraber yayınlandı. Güvenlik yamalarına ek olarak güncellemenin içerisinde Android Pie işletim sisteminin tüm özelliklerinin yer aldığını da görmek mümkün oldu.

Galaxy M30

Güncellemenin yeni arayüzü orta segment Samsung modellerine taşıdığını da net bir şekilde görebiliyoruz. Samsung One UI arayüzünü de yenileyen yeni sistem güncellemesinin boyutu için de 1.14 GB açıklaması yapıldı. Boyutun bu kadar yüksek olmasının nedeni ise güvenlik yamalarıyla beraber gelen bir güncellemenin söz konusu olması.

Yeni sistem güncellemesinin şu an için tüm bölgelerde kullanımda olduğunu söylemek yanlış olur. Güncelleme şu an için sadece belli başlı bölgelerden başlayarak yayınlandı.

Bunun dışında güncellemenin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Muhtemelen güncellemenin tüm bölgeler için paylaşılması biraz daha zaman alacak.