Ana Sayfa Akıllı Telefon Galaxy M41’e Dair Bazı Teknik Özellikler Belli Oldu

Galaxy M41’e Dair Bazı Teknik Özellikler Belli Oldu

Giriş seviye telefon severlerin merakla beklediği Samsung Galaxy M41'in bazı teknik özellikleri...

0

Samsung‘un yaklaşan Galaxy M serisi Galaxy M51 ve Galaxy M41 akıllı telefon modellerini içeriyor. Elec’e göre bu seri, Samsung Display‘den farklı bir tedarikçiden OLED paneline sahip ilk Samsung telefonu olacak.

Samsung Display, akıllı telefon OEM’lerine OLED panellerin tedarikçisi olarak pazar lideridir. Geçen yıl, Samsung Electronics’in kardeş şirketi küçük ve orta ölçekli OLED panel pazarının %80’ini oluşturmuştu.

Şimdi, yeni bir sızıntıya göre Galaxy M41, Çin’in TCL China Star Optoelektronik Teknolojisi (CSOT) OLED panelini kullanacak. Aynı panel Xiaomi Mi 10 serisi ve Motorola Edge serisi gibi ileri teknoloji akıllı telefonlarda bulunuyor. Akıllı telefon esnek ekran, FHD + (1080 x 2340 piksel) çözünürlük ve 19: 5: 9 en boy oranıyla 6.67 inç olarak gelecek.

Rapor ayrıca Samsung Electronics’in Galaxy M41 için BOE OLED panelini de test ettiğini belirtiyor. CSOT, Samsung panel tedarik etmeyi başarırsa, Galaxy M ve Galaxy A serisi, Samsung Display yerine Çinli şirket tarafından üretilen ekranlara sahip olabilir.

Hem CSOT hem de BOE, daha önce Samsung’un bütçe akıllı telefonları için LCD paneller sağlamıştı. Samsung, tedarikçilerinden düşük maliyetli ancak güvenilir OLED panelleri kullanarak Hindistan gibi ülkelerde akıllı telefonlarını buna göre fiyatlandırabilir. Öte yandan, BOE ve CSOT gibi şirketler gelecekte daha fazla müşteri çekecek ve pazar paylarını artıracak gibi görünüyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version