Samsung’un yeni çıkan akıllı telefonu Galaxy Note 7’nin Snapdragon 820 modelinde gizli bir özellik ortaya çıktı.

Galaxy Note 7 hakkında bir çok şey bildiğimizi sanıyorduk ancak her geçen gün farklı bir özelliği keşfediliyor. Örneğin geçen gün 4×4 MIMO‘yu desteklediğini öğrendik.

4×4 MIMO ve ya Multiple Input Multiple Output, baz istasyonları ile olan bağlantının 4 adet antenle sürdürülebilmesini sağlıyor. Amaç olarak daha hızlı veri akışı yapmanızı sağlarken bağlantınızıda koruyor. T-Mobile’da 4×4 MIMO yalnızca 2 ağ kullandığını, ancak bunları destekleyen baz istasyonları olunca 4 antenle eşleştiğini belirtti.

4×4 MIMO, Snapdragon 820‘de yer alan X12 LTE modem ile Note 7‘nin yalnızca bu serisinde bulunmakta. Exynos işlemcili Note 7 cihazlarında bulunmuyor.

2c8297c7d24b89a804ee31b88a5f8e2a037b64f2

Göründüğü gibi Note 7 cihazlarında bir çok gizli özellik ortaya çıkmakta. Zaman geçtik bu özellikler çıkarak Galaxy Note 7 ‘ye olan hayranlık dahada artıyor açıkçası. Note 7’nin cidden çok başarılı bir şekilde adım attığını düşünüyoruz. Özellikleri bakımından üst seviye segmentte yer alan Note 7’nin ayrıca bildiğiniz gibi 6GB RAM’li modeli bulunmakta. Ancak Ülkemizde satışı yapılmıyor.

4GB RAM’li modeli zaten her şeyi karşılayabiliyor. Bunun yanında depolama alanına normal ülkemizde satılan Note 7’ye göre 2 kat daha fazla. Bunu da sorun etmeye hiç gerek yok. Zaten MicroSD kartlar ile oldukça fazla yükselte biliyoruz. Bir başka gizli özelliğin çıkması ile sizleri tekrar bilgilendireceğiz. Sormak istediğiniz sorular varsa eğer yorum yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here