Samsung Galaxy Note 7’nin 6 GB RAM’li olan modeli ortaya çıktı. 6 GB modeli olan Note 7 TENAA kayıtlarında ortaya çıkarıldı.

2 Ağustos‘ta tanıtılmış olan Note 7 akıllı telefonu hakkında daha önceden 6GB RAM‘li modeli olduğu iddia ediliyordu. Ancak Galaxy Note 7 tanıtımında 4GB RAM olarak tanıtılmıştı. Buna rağmen hala 6GB Ram iddiaları ortaya atılıyordu.

Galaxy Note 7 daha Türkiye’ye bile gelmeden 6GB Ram‘li modeli olan Galaxy Note 7 Çin’de sertifikasyon sırasında TENAA kayıtlarında belirdi.

TENAA kayıtlarına baktığımızda 64 GB depolama alanına sahip ve 4GB RAM‘li versiyonu yanı sıra Note 7‘ye ait  128 GB depolama alanı ve 6GB RAM‘i bulunan modeli farklı ülkelerde ve başta Çin olmak üzerine satışa sunulacak.

d28f8bb468cb34c972530d559e78c8cbf56eb5b2

128 GB depolama alanına sahip ve 6GB RAM‘li Note 7 modelinin Türkiye‘de satışa sunulacağını sanmıyoruz açıkçası. Ülkemizde 4GB RAM ve 64GB depolama alanına sahip modeli satışa sunulacak.

6GB RAM’li modelin farkı nedir?

Aslında 128GB depolama alanı ve 6GB RAM‘e sahip modelinin ülkemizde satılmaması çok önemli değil gibi. MicroSD kartlar ile zaten hafızayı artırabiliyoruz. RAM konusunda ise TouchWiz arayüzü ile geliyor ve 4GB RAM ihtiyaçları fazlası ile karşılar demek mümkün.

Kısacası 6GB RAM’li modelinin pek bir önemi yok ülkemizde satışa sunulacak olan model fazlası ile işimizi görebilecek bir cihaz. O yüzden yurt dışından alayım gibisinden düşüncelere hiç gerek yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here