Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Galaxy Note 7’nin Ekranı Karanlıkta Göz Yormuyor

Galaxy Note 7’nin Ekranı Karanlıkta Göz Yormuyor

-

Samsung’un iki gün önce çıkarmış olduğu Galaxy Note 7 karanlıkta göz yormuyor. iOS cihazlarda bulunan gece modu gibi bir özellik geliştiren Samsung mavi ışık filtresi adı altında kullanıcılara sunuyor.

iOS işletim sisteminde bulunan gece modu yoğun bir şekilde kullanılıyor. Geceleyin telefon ile uğraşanların hem uykusu kaçıyor hemde gözleri yoruluyor. Bunun önüne geçmek için gece modu altında bir özellik sunarak gece uyku kaçmasını ve göz yorulmasını engelliyor. Samsung‘da bu özellikten esinlenerek mavi ışık altında gözlerin yorulması ve cihaz ışığının gece gözleri rahatsız etmesinin önüne geçiyor.

Galaxy Note 7 gece modu iOS cihazlarda bulunan aynı mantık ile çalışma prensibine sahip. Samsung TouchWiz arayüzüne bu özelliği dahil etti.

a6848b50aa8351192e3f8d2cc78809ed5145b81a

Blue Light Filter (Mavi Işık Filtresi)

Samsung’un adlandırdığı Blue light filter yani mavi ışık filtresi olarak arayüze eklenmiş olan özellik iOS’tan tek farkı açılışta mavi ışığı orta derecede kısıyor ve kullanıcıya renk dengesini derecelendirmesine izin veriyor. İsterseniz mavi rengi komple kapatabilirsiniz.

Android cihazlarda daha önce bir kaç çeşitli 3. parti .apk uygulamaları ile uygulanabiliyordu ancak Samsung yeni cihazında TouchWiz arayüzü ile beraber bu özelliği Note 7‘ye dahil etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here