Samsung bir başka amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 9 için geri sayıma başladı. Markanın yeni seri akıllı telefonlarında kullanacağı sistemlerde artık netleşmeye başladı. İlk olarak belli başlı tasarım değişiklikleri yapacağı ve özellikle cam kısmında incelmeye gideceği belirtilen akıllı telefonlar için ortaya çıkan son detaylar ise tuş yerleşiminin değiştirileceğini göstermiş oldu.

Hem paylaşılan kılıf görselleri hem de taslak görsellerine göre yeni seri akıllı telefonlar ekstra bir tuş bulunduracak. Markanın akıllı telefonunda sunacağı bu tuşun özelliği ise aslında uzun süredir Samsung akıllı telefonlarında aranan özelliklerden biri olacak.

Galaxy Note 9 İşleri Kolaylaştıracak

Paylaşılan son kılıf görsellerine göre Galaxy Note 9 ekstra tuşu, kamera tuşu olacak. Bunun için tabii ki kılıf görsellerinde resmi bir ibare yok ancak bu bölüm için yer ayırıldığına dair bir bilgi paylaşımı var. Yeni akıllı telefonların yan kısmında yer alacak olan bu butonun görevi ise kamera kontrolü olacak. Galaxy Note 9 kamerasına hızlı erişim için kullanabileceğimiz buton, tek tuşla kamera erişimine geçmenize de olanak sağlayacak.

Galaxy Note 9

Kamera tuşu için farklı kombinasyonların geleceği iddiası da var. Mesela çift basmayla kameranın video bölümünün açılması, tek tıklama ile kameranın açılması gibi ayrıcalıklar ve farklı kontrol sistemleri de sunulacak. Yeni modelin içerisinde yer alacak olan fiziksel tuşların daha ne gibi artıları olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Muhtemelen kamera tuşunun dışında özel fiziksel tuşlara da yer verilecek. Başta sesli asistan tuşunun karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Kamera butonu ve sesli asistan butonu gibi artıların tasarımı ne kadar değiştireceğini ise tanıtımla beraber görmek mümkün olacak. Şimdilik bu şekilde detaylar gelmeye devam ediyor ve yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here