Samsung-Galaxy-Note-Edge

Güney Koreli firma olan Samsung, çıkarttığı her akıllı telefon modeli ile ses getirmeyi başarıp, kullanıcılardan ilgi görmeyi sağlamaktadır. Çıkartmış olduğu akıllı telefonlara da güncelleme desteği satış sonrası müşteri memnuniyeti için oldukça önemli bir etkendir.

Bunu tam anlamıyla uygulayan firma var mıdır, tartışılır ancak Samsung’un çıkarttığı Galaxy Note Edge isimli akıllı telefon modeline Türkiye’de Lollipop güncellemesi geldi. Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi ile Galaxy Note Edge mevcut hızlı performansının üzerine daha fazla hız eklemeyi başarmış durumdadır. Gelen güncelleme ile Galaxy Note Edge‘de Project Volta güç tasarrufu aracı entegre edilmiş durumda. Ayrıca çeşitli sistem güncellemeleri de bu güncelleme de bulunmaktadır.

Samsung’un yüklemiş olduğu uygulamalarda bu işletim sistemi güncellemesi ile ART mimarisi şeklinde yenilenmiş durumda. Chrome tarayıcısı ve cihazın arayüzü bu güncelleme ile 60 FPS çalışma kapasitesine ulaşmayı başarmıştır. Samsung Galaxy Note Edge mevut teknik özellikleri ile bu güncellemeyi hak ettiğini, kullanıcısının hak ettiğini gösteren bir modeldir. Galaxy Note Edge kullanıcılarının bu güncellemeye Ayarlar, Cihaz hakkında ve sonrasında ise Yazılım Güncelleştirmeleri bölümünden edinebilme imkanları mümkündür. Samsung’un müşterilerine sunduğu akıllı telefon modellerinin çoğuna genel olarak yazılım güncelleme desteği sunduğunu söylemek mümkün olup; bu güncellemelerin çok verimli ve kullanıcı yararına, telefonun performansına etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde ki Galaxy Note Edge kullanıcıları da Samsung’un sunduğu güncelleme desteğini cihazlarına yükleyebilirler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.