biyometrik bilgiler vevnlik açığında

Teknolojinin günden günü gelişip kendini yenilemesi kullanıcılara birçok yönden avantaj sunuyor olsa da zorluklarını ve tehlikelerini otaya çıkartıyor. Hayatımız boyunca geniş ve önemli yer tutan teknolojı kişisel bilgilerimiz konusunda gerçekten ciddi boyutta dikkat edilmesini gerektiriyor. Kişisel bilgilerin başka insanların eline geçmesi durumunda bu verileri kullanıcı aksine elinde bulunduran kişi tarafından kötü yönde kullanılacağı hakkında uyarıyor.
biyometrik bilgiler vevnlik açığında

Biyometrik Bilgiler Tehlike Altında

Bu konuda en büyük güvenlik semineri RSA bu konuya konferansında yer vermiş bulunmakta. Bir çok güvenlik semineri düzenleyen RSA konferansında, katılımcı firma Eyefire araştırmacılarının Samsung Galaxy S5’te bulunan parmak izi sensörlündeki güvenlik açığı olduğu ve bu açığın sayesinde hackerların, parmak biyometriğine ele geçirme imkanının bulunduğunu öne sundu. Bu sorunu belirli modellerde değil şimdiye kadar çıkan modellerde olduğunun ihtimali üzerinde durdu.

Apple Parmak İzi Tarayıcısını Yeniden Geliştiriyor

Eye fire güvenlik firmasının yaptığı açıklamalar sonucunda birçok kullanıcının güvelik açısından bilgilerinin tehlike de olduğu istenmeyen şekilde kullanılabileceğinin Android telefon model kullanıcıları açısından büyük tehtid oluşturmasına dikkat çekiyor. Samsung açıklanan bu durum üzerine, iddaların doğru olması halinde kullanıcıların karşılaşabileceği sorunların çok ciddi ve tehlikeli sonuçlar meydana getirilebileceği konusuna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Güvenlik firması Eyefire’nin açıklamasının yaşatacağı zorlukları ele alarak, yapılan çalışmalarda daha dikkatli bir inceleme içinde çalışılacağını duyurdu. Yapılan bu iddalar üzerinde kullanıcıların daha dikkatli davranmasının yanı sıra Android cep telefonlarının Lollipop sürümünde güncellenmesi tavsiye ediliyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here