Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Galaxy Tab S6 Özellikleri Ortaya Çıktı

Galaxy Tab S6 Özellikleri Ortaya Çıktı

Galaxy Tab S6 modeline ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu kez Galaxy Tab S6 modelinin tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı. İşte Galaxy Tab S6 detayları.

-

Nasıl akıllı telefon piyasasında bir rekabet ve kıyasıya bir yarış varsa, tablet pazarında da durum yavaş yavaş aynı seviyeye gelmeye başladı. Tablet pazarında çok fazla markanın bulunmaması, daha doğrusu bu pazarda çok fazla iddialı marka olmaması, yarışın tek elden devam etmesine neden oluyor. Bu alanda en iddialı firma ise Apple. İşte Apple’a rakip olmak isteyen Samsung’un Galaxy Tab S6 gibi bir planı var.

Kısa süre önce ortaya çıkan Galaxy Tab S6 tablet modelinin tasarımına ve teknik özelliklerine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak tabletin teknik çizimleri paylaşılmıştı. Şimdi ise yeni seri tablet modelinin gerçek görselleri ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy Tab S6 Nasıl Bir Model Olacak?

Yeni tabletlerin iPad modellerine rakip olarak gelmesi bekleniyor. Haliyle bu modellerin de amiral gemisi tablet özelliklerine sahip olduğunu göreceğiz. İlk olarak tabletin içerisinde Snapdragon 855 işlemcilerinin bulunacağını ekleyelim.

Amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alan işlemcilerin yer alması, tabletin performansını bir hayli yükseltecek artılardan biri olarak gösteriliyor. Bunun dışında tabletin ekran boyutu kısmında ise 10.5 inçlik bir ekran boyutunun karşımıza çıkmasını bekliyoruz. 10.5 inçlik paneller Super AMOLED ekran teknolojisiyle desteklenecek.

Galaxy Tab S6

Haliyle görüntü kısmında da çok daha iyi bir seri söz konusu olacak. Ayrıca tabletin kalem desteği de bulunacak ve ekranların kalemler için özel olarak hazırlandığını göreceğiz. Yani algılama hızının da çok iyi bir seviyede olması beklentisi var.

Bunun dışında Galaxy Tab S6 modeli içerisinde yer alacak olan bataryanın da 6840 mAh değerinde olması bekleniyor. 6 GB RAM bellek miktarının da önemli bir detay olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz tabletin, klavye ile kullanılabileceği bilgisi var. Klavyenin yanlarda yer alan soket üzerinden tablete takılabileceği de paylaşılan son detay.

Bu özellikleriyle öne çıkacak olan yeni serinin tanıtımı için çok beklemek gerekmeyecek. Öyle ki markanın yeni modelleri Note10 tanıtımı sırasında ortaya çıkarması bekleniyor. Kaç farklı model geleceği ise net değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Microsoft Teams Artık Linux da Kullanılabilecek…!

Microsoft, ilk Office 365 uygulamasını resmi olarak Linux'a Microsoft Teams'in genel önizlemesi biçiminde taşıdı.Ekipler, Google'ın Hangouts Chat,...

Xiaomi Qingping Sıcaklık ve Nem Sensörlü Bluetooth Çalar Saat Geliştirdi!

Xiaomi Youpin crowdfunding platformu yeni bir ürüne ev sahipliği yaptı. Ürün Qingping Bluetooth çalar saat ve Gadget'ın, 14 Ocak 2020'den itibaren Çin'de...

Galaxy S10e Android 10 Güncellesi Yayınlanmaya Başladı

Samsung, Android 10 güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Marka daha önce Android 10 güncellemesi için takvim yayınlamıştı. Yayınlanan takvimde bazı sürprizler olduğunu da söylemeden...

Oppo Reno 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Oppo, uygun fiyatlı ve tasarımı öne çıkan akıllı telefonlar sunma konusunda başarılı markalardan biri oldu. İddialı markanın Oppo Reno ve Oppo Reno...

Galaxy S11, Galaxy Fold 2-3 Tanıtım Günü Sızdırıldı!

Galaxy S11 ve Galaxy Fold 2 18 Şubat 2020'de San Francisco'da düzenlenen bir konferansta sunulacak... Sızıntıya göre, Samsung, yeni nesil amiral gemilerine...