Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Galaxy Watch Active 2 Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Galaxy Watch Active 2 Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Galaxy Watch Active 2 akıllı saat modelinin ritim izleme ve benzeri özelliklerinin nasıl işleyeceği ortaya çıktı. Saatin tüm özellikleri ve yeni model için beklentiler neler?

-

Akıllı saat alanında yarış başladı. Bu alanda Apple ile Samsung arasındaki yarışın hızlanacağını söylemek yanlış olmaz. Öyle ki Apple’ın adımları sonrasında bu kez adımlar Samsung tarafından gelmeye başladı. Şimdilerde gündemde olan akıllı saat Galaxy Watch Active 2 modeli.

Galaxy Watch Active 2 modeli için ortaya çıkan yeni detaylar, çok iddialı bir saat sistemine yer verileceğini gösteriyor. Paylaşılan bilgilere baktığımız zaman söz konusu akıllı saat modellerinin kalp ritmi konusunda yeni nesle geçiş yapacağını görüyoruz.

Galaxy Watch Active 2 Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Saatin genel olarak tasarımının sabit kalması beklentisi var. Yine dairesel tasarımla gelecek olan markanın, bu tasarımı yine önemli detaylarla desteklemesi de söz konusu olacak. Ayrıca söz konusu akıllı saat modelinin arka kısmında çok daha gelişmiş sensörlere yer verildiği görülecek. Arka kısımda nabız takibi için gelişmiş bir EKG sensörü kullanılacak.

EKG ölçümüne izin verecek olan sistemlerle beraber gelecek olan Galaxy Watch Active 2, anlık olarak kalp ritmini ölçebilecek ve ritimde herhangi bir değişiklik olması durumunda kullanıcıları uyarabilecek.

Bunun dışında kalp ritminin daha doğru şekilde ölçülmesi ve aktivite takibinin en iyi şekilde yapılması beklenmekte. Son seri Apple Watch modellerinde de yer alan EKG özelliğinin saatlere katacağı artılarda tartışılmaz düzeyde.

Galaxy Watch Active 2

Özellikle saatin genel kullanımı konusunda büyük oranda artı sunması beklenen yeni EKG özelliğinin dışında saatin ek sensörlerle güçlendirildiğini de görmek mümkün olacak. Bu yeni sensörler sayesinde Galaxy Watch Active 2 düşme algılama gibi artılarda sunacak. Düşme algılama özelliği sayesinde kullanıcıların düşmesi durumunda acil yardım çağrısının da yapılabildiğini göreceğiz.

Acil yardım çağrısı yapıldığı zaman, belirlenen numaralara ya da güvenlik güçlerine doğrudan bilgilendirme gönderilecek.

Yine Apple Watch 4 üzerinde yer alan sisteme oldukça benzer bir sistem olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz düşme algılama sistemi için, yeni sensörler ve biraz daha başarılı bir işlemci sunulması beklentisi var. Daha fazla bilgiyi Galaxy Watch Active 2 modelinin tanıtımında alacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple, Iphone 11 İçin Akıllı Batarya Kılıfı Üretti!

Adından da anlaşılacağı gibi, Apple Iphone 11 akıllı şarj kılıfları size ek yedek güç verebilecek entegre bir şarj ile birlikte satışa sunulacak....

Honor V30 Geekbench’te Görüntülendi!

Honor V30, beş gün içinde piyasaya sürülüyor. Lansman öncesinde, cihaz Geekbench kıyaslama platformunda, Huawei OXF-AN10 model numarası ile görüntülendi. Yaklaşmakta olan amiral...

En iyi Apple Watch uygulamaları 2019!

En sevdiğimiz uygulamalar; yararlı, eğlenceli ya da hayatımızı biraz daha kolaylaştırıp güzelleştirdikleri için iyiki varlar. Listemize girmeden önce, iPhone'unuzdaki...

Xiaomi 100W Süper Turbo Şarj Teknolojisini Akıllı Telefonlarla Buluşturmak İçin Sabırsızlanıyor!

Son yıllarda, hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj teknolojisinde büyük adımlara tanık olduk. OPPO Reno Ace’in piyasaya sunulmasından önce, Xiaomi 100W...

Huawei MatePad Pro Resmi Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı

Huawei, 25 Kasım'da MatePad Pro'yu Şangay kentinde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak. Amiral gemisi tablet hakkında uzun süredir çeşitli sızıntılar ortaya çıkıyor. Bugün...