Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Galaxy Watch Tanıtıldı! İşte Özellikler

Galaxy Watch Tanıtıldı! İşte Özellikler

Note 9 modeliyle beraber tanıtılan Samsung Galaxy Watch akıllı saat serisi neler sunuyor? Yeni akıllı saat modeli hakkında merak edilen tüm detaylar ve açıklanan tüm özellikler.

-

Merakla beklenen Galaxy Note 9 tanıtımı sonunda yapıldı. Yeni akıllı telefonların tanıtımıyla beraber Samsung yeni bir döneme geçiş yapmış oldu. Özellikle akıllı telefonun yazılımsal yenilikleri bir hayli dikkat çekti. Fakat tanıtımın tek odağı Note 9 akıllı telefonları olmadı. Bunun yanında yeni nesil Samsung Galaxy Watch akıllı saat modelleri de tanıtıldı. Daha öncede olduğu gibi yeni bir isimle satışa çıkan akıllı saat modelinin özelliklerinden söz edelim.

Samsung Galaxy Watch Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı saat modeliyle beraber Samsung Galaxy Watch isminin ortaya çıktığını gördük. Fakat tasarı kısmında çok önemli değişiklikler söz konusu değil. Yine Gear S3 modeline benzer bir tasarımla gelen akıllı saatlerin 3 farklı versiyonu bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch

Bu versiyonların biri gece siyahı rengi ile gelen ve çerçeve ile kayışları da siyah olan model. İkinci model ise gümüş çerçeveye sahip olan model. Son seri ise bayanlara özel olarak sunulan Samsung Galaxy Watch. Bu modelinde 42 mm Rose Gold rengine sahip olduğunu ve kadran kısmında biraz daha farklı, sade bir tasarım sunduğu görülüyor. Kasa boyutları kısmında ise 42 mm ve 46 mm seçenekleri sunuluyor.

Samsung Galaxy Watch Özellikleri Neler?

Yeni saatin yetenekleri ise oldukça dikkat çekici. Her iki modelinde kalp sensörleri bulunuyor. Kalp sensörlerinin, stres takibi adı verilen özel bir de sistemi bulunuyor. Böylelikle kullanıcıların kalp ritmi düzenli olarak takip edilebiliyor.

Samsung Galaxy Watch

Sadece kalp sensörleri değil, bunun yanında yeni akıllı saatin sağlık takibi özelliği, hava durumu bildirme, ajanda hatırlatma uygulamaları, nefes egzersizleri, uyku analizi ve akıllı hatırlatma gibi özellikler sunuluyor. Bu özelliklerin yanı sıra saatin bir de e-SIM özelliğinin bulunduğunu, yani akıllı telefonlardan bağımsız olarak arama yapabildiğini ekleyelim. Bu model ise ülkemizde satılmayacak.

Samsung Galaxy Watch Teknik Detaylar

Bu özelliklerin dışında teknik kısımda da detaylardan söz edelim. Saatin 42 mm olan modelinin ekranı 1.2 inç boyutunda. AMOLED ekran teknolojisi kullanan modelin, 46 mm olan modelinde ise 1.3 inç ekran sunuluyor.

Samsung Galaxy Watch

360 X 360 piksel çözünürlük değerine sahip olan Samsung Galaxy Watch, Gorilla Glass DX camlarla korunuyor ve 50 metreye kadar suya dayanıklı. Tizen işletim sistemine sahip olan Samsung Galaxy Watch akıllı saat modellerinin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here