Game Of Thrones

Dizi dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri hiç kuşkusuz Game of Thrones. İçindeki entrikaları, ejderhaları ve taht mücadeleleriyle bazen ağzımızı açık bırakan, bu kadarda olmaz dedirten ve bizi de kendi taht mücadelesinin içine sokan Game of Thrones herkesi kendine bağlamış durumda. İnternetten bir spoiler ya da haber bulmak için sörf eden ve karış karış gezenlerden biriyseniz sizlere kötü haberimiz var.

Game of thrones
Game of Thrones yapımcıları, yeni sezonun ilk 4 bölümünü sızdıranlara savaş açtı.

Game Of Thrones Bu İşin Peşini Bırakmayacak

Dizi dünyasını alt üst eden ve tüm ilgiyi üstüne çekmeyi başaran Taht oyunları, yeni sezonlarıyla herkesin ilgisini üstüne topladı ve toplamaya devam ediyor. Her sezonu geleceği zaman nefesler kesilen dizinin yeni sezonlarının sızdırılmasıyla başı dertte. Game of Thrones’u yayınlayan HBA kanalı diziye ait yeni sezonun ilk dört bölümünü paylaşanlara savaş açtı.
Habere göre dizinin ilk dört bölümünün sızdırılmasının ardından kanal, kullanıcılara uyarıda bulundu. Kanal, telif hakkını ihlal etmeye devam eden ve dizinin ilk dört bölümünü yayınlayanları, yasa dışı trafiği dinleyerek denetleyen IP-Echelon firmasıyla tespit edip internet hizmetinin engelleneceğini açıkladı. HBO’nun dizi bölümlerini sızdıran ip adreslerinin tespit edilmesi için internet servis sağlayıcısına tamimat verildiğini açıkladı. Dizinin beklenen yeni sezonunun görüntülerinin paylaşılması hayranlarını sevindirirken film yapımcılarını şoke etti. İnternet korsanlarının yayınları koyması firmayı harekete geçirdi. Dizinin ilk dört bölümünün internette yayınlanması firmayı, yayınlayanları bulmaya teşvik etti. Suçluların bulunmasının ardından nasıl bir cezaya çarptırılacakları henüz bilinmiyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here