Gear S4

Akıllı saat teknolojisi konusunda Apple ile Samsung arasında yeni bir yarış ortaya çıktı. Apple’ın yeni akıllı saat modellerinde sunulan özellikler bu yarışı da başka bir boyuta taşımıştı. Şu an Apple’ın bu yarışta açık ara önde olduğu ve akıllı saat pazarında ilk sırada yer aldığını biliyoruz. Fakat Samsung bu durumu değiştirecek önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Markanın bu alanda yeni hamlesi ise Gear S4 akıllı saat modelleri olacak.

Yeni nesil akıllı saat modelinin, nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda ise sürekli yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni akıllı saat modelinin pil kapasitesi konusunda yeni detaylar ortaya çıkmış durumda.

Gear S4 Pil Kapasitesi Ne Kadar Olacak?

Yeni akıllı saatin çok daha uzun süre dayanması için pil kapasitesinin değiştirileceği bilgisi var. Buna göre marka 470 mAh değerinde bir batarya kullanımına geçecek. Mevcut seride kullanılan bataryanın kapasitesinin 380 mAh değerinde olduğunu biliyoruz. Mevcut modelde bile pil dayanma süresi tatmin edici değerlere sahip. Apple Watch modeliyle karşılaştırdığımız zaman son nesilde 279 mAh değerinde bir batarya kullanıldığını görüyoruz.

Gear S4

Bu değerler göz önüne alındığı zaman Gear S4 içerisinde yer alacak 470 mAh değerinde bataryalar büyük oranda fark yaratacaktır. Dayanma süresini 2 katına kadar çıkarması beklenen yeni pil kapasitesi için iddiaların Weibo üzerinden paylaşıldığını da ekleyelim. Yeni modelin bu değerle beraber mevcut Gear S3 serisini de bir hayli geride bırakması bekleniyor ve yine bu konuda iddialarda Weibo üzerinden paylaşıldı.

Yeni batarya kapasitesinin dışında çok daha önemli değişiklikleri de beraberinde getirmesi beklenen yeni akıllı saat modelinin ne zaman tanıtılacağı konusunda da bazı iddialar ortaya çıktı. Bu iddialara göre yeni seri akıllı saat modellerinin Note 9 ile beraber tanıtılması bekleniyor. Bir başka amiral gemisi modeli olan Note 9 akıllı telefonlarıyla beraber Gear S4 akıllı saat modelinin de tanıtılmasını bekliyoruz. Batarya kapasitesi ve geri kalan tüm detaylarda bu tanıtımla beraber öğrenilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here