General-mobile-GM-5

General Mobile GM 5 alınır mı? gelin özellikleri, fiyatı ve performansına hep birlikte göz atalım ve nihai kararı birlikte verelim.

General Mobile GM 5’in özelliklerinden başlayalım. Tasarım olarak aslında güzel bir kasa tasarımı var. Fakat telefon biraz daha ince olabilirdi. Mevcut inceliği 9.3mm olarak düşünülmüş ve bu telefon 135 gr ağırlığında. 5.0″ ekran boyutu ve IPS LCD tek nolojisini kullanıyor. 720p çözünürlük sunan ekranını oldukça başarılı bulduk.

Kamera performansı da oldukça iyi düzeyde. En azından rakiplerine göre çok altında kalan bir performansı yok. 13 MP arka ve 5 MP selfie kamerası bulunuyor. Arka kamerası ile FULL HD video kaydı da yapabiliyorsunuz. Coğrafi konum etiketleme, Elle Odaklama, HDR, Otomatik odaklama, Panorama gibi diğer özellikleri de mevcut.

16 GB dahili hafızası da kullanıcılar için yeterli düzeyde denebilir. Fazlası için extradan ücret ödemeye gerek duyulmamış ki haklılar da. 4 Çekirdekli 1.2 Ghz ARM Cortex-A53 işlemcisi kullanılmış. 128 GB’a kadar da kart desteği var.

En Ucuz Asker Telefonu Modelleri

2.500 mAh bataryası ile de oldukça uzun sürelerde kullanım sunabiliyor. Yani bu özelliklerine göre aslında iyi bir performans alınabiliyor. Üstelik çift sim kart yuvası da bulunuyor. Corning Gorilla Glass 4 ekran koruma özelliği de bulunan cihazın özellikleri oldukça başarılı.

Tüm bu yorumları yaptıktan sonra gelelim fiyatına. Bu özelliklere göre çok iyi bir fiyatı var. İyinin karşılığı burada ucuz.. Türkiye’de en uygun 669 TL ye bu cihazı satın alabiliyorsunuz. Konunun başına döndüğümüzde de sonuç pozitif; yani bu telefonu almak fiyatına göre çok uygun görünüyor. General Mobile GM5 tam Bir fiyat/performans telefonu diyebiliriz. Kısa süre sonra General Mobile GM 5 Plus hakkında da düşüncelerimizi paylaşacağız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here