Gmail

Her ay düzenli olarak ödeme durumu ile karşılaştığımız faturalarımız, ne zamandan beri karşılaşmayarak, e-mail hesaplarından haberdar olduğumuz bir sistem ile kendisini gösteriyor. Bu sistem son olarak G-mail etkisiyle farklı bir boyut kazanarak, yine e-posta hizmetleri aracılığı ile ödeme yapma seçeneklerini elimizde bulundurmamıza imkan verecek gibi görünüyor.

Daha önceleri para havalesi yaparak, banka işlemlerini halledebildiğimiz Gmail hesapları hakkında yeni bir gelişme için Google çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmalar sayesinde faturalarımızı daha kolay yollardan ödeme konusunda önemli bir gelişme gündemdeki yerini daha da üst sıralara çıkaracak gibi görünüyor.

Pony Express ile E-Mail Üzerinden Ödeme

Gmail
Gmail, fatura yatırma özelliği ile kendisini gösteriyor

Şu anda Pony Express adı altında kullanıcılara hizmet vermeye başlayan fatura ödeme uygulaması, sizlere isim, adres ve sosyal güvenlik numarası gibi kişisel sorular yönelterek; söz konusu sorulara bir takım cevaplar vermenizi ve kimliğinizi doğrulamanızı istiyor. Sistemde bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sizi tanıyarak, e-posta hizmetini faturalarınızı ödemek için de kullanmanızı sağlayacak bir uygulama olarak değer kazanabiliyor.

Pony Express uygulaması ile kredi kartı numaranız ve şifrenizi paylaştığınız anda faturalarınız sanki bir otomatik ödeme sistemi ile ödenmeye devam edecek; ayrıca güvenlik sorunları ile de karşılaşmanız önlenecektir.

Google’ın bu fayda sağlayacak Gmail uygulaması, 2015 yılının sonlarından itibaren yavaş yavaş kullanıma sunulacak ve kullanıcılara avantaj olacak bir biçimde şekillenecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here