Ana Sayfa İpucu Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google, Gmail e-postalarına son kullanma tarihi ekledi. E-posta okunma, indirme ve yazdırma gibi işlemleri artık sınırlamak mümkün olacak....

-

Google, Gmail Gizli Mod özelliğini 25 Haziran 2019’dan itibaren tüm G Suite kullanıcıları için genel olarak kullanılabileceğini duyurdu. Bu özellik varsayılan olarak Açık olarak ayarlanacaktır, ancak bu özelliği devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Çalışma prensibi oldukça basit. Gönderme tuşuna bastığınızda e-posta kaybolur! Gmail’in yeni Gizli Modu mesajlara son kullanma tarihleri ekliyor. Bu da mesajını yanlış gönderdiğinizde geri almaya imkan verecek.

Gmail Gizli Mod nedir?

Gizli modda, son kullanma tarihleri ​​oluşturarak veya daha önce gönderilen mesajları iptal edebilirsiniz. Alıcıların iletme, kopyalama, yazdırma ve indirme seçeneklerini kaldırarak e-postalarınızdaki hassas içeriği korumak daha kolaydır.

Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Daha basit hale getirmek için, bu mod e-postalara ‘son kullanma tarihi’ eklemenizi sağlar; e-postanın alıcı tarafından artık görüntülenemediğini gösterir. Bu mod, gizli bilgilerin yanlışlıkla yanlış kişilerle paylaşılması riskini azaltmaya yardımcı olur.

Gmail Gizli Mod Neler Sunuyor?

Şu anda, Gmail gizli modu:

Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

  • Kullanıcıların iletiler için son kullanma tarihi belirlemelerine veya istedikleri zaman erişimi iptal etmelerine izin verir.
  • E-posta gövdesini ve eklerini iletme, kopyalama, yazdırma ve indirme seçeneklerini devre dışı bırakabilir.

  • Kullanıcıların, gizli mod kullanılarak gönderilen e-postaya erişebilmeleri için kısa mesajla bir şifre alacakları SMS şifreleri ayarlamasına izin verir.
  • Kullanıcıların son kullanma tarihinden önce erişimi kaldırmayı seçmelerine izin verir.