30 bin dolar civarında elektrikli otomobiler üreteceğini söyleyen Tesla henüz işe başlayamadan GM kendi modelini ortaya çıkardı ve fabrikaya soktu.

Tesla, Model 3 adını verdiği ve 35 bin dolara satılacak elektrikli otomobilini 2017 yılının ortasında müşterilerine teslim etme sözünü vermişti. Yüz binlerce sipariş toplamasına rağmen henüz üretim başlangıç tarihi bile veremeyen Tesla’ya GM’den bir hamle geldi.

ABD’li üretici GM, 30 bin dolara satılacak elektrikli otomobil Chevy Bolt’u üretim bandına aldığını duyurdu.

Tesla artık yalnız değil

ABD’nin ilk düşük fiyatlı elektrikli otomobili GM tarafından ilerleyen haftalarda satışa çıkartılacak olduğu anlamına geliyor.

gmden-elektrikli-chevy-bolt-2

Tanıtımı için fazla bütçe ayrılmaması ve küçük görünümüyle ABD pazarında pek fazla ilgi çekmeyeceğinden Chevy Bolt’un Tesla Model 3 kadar ilgi görmeyeceği tahmin ediliyor. GM’de ilk sene yalnızca 30 bin Chevy Bolt üretmeyi düşünüyor.

Tesla ise şimdiden yarım milyon Model 3 siparişi aldı. Fakat GM’in yaptığı hamle otomotiv endüstrisi için oldukça değerli. Bundan sonra Tesla dışındaki standart üreticiler de makul fiyatlarla elektrikli otomobil üretip showroom’larına yerleştirebilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here