Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google AI, IQ Testinde Bing ve Siri'yi Geçti

Google AI, IQ Testinde Bing ve Siri’yi Geçti

-

Ayna, duvardaki ayna, söyle bize hepsinden zeki yapay zeka (AI) hangisi?

Görünüşe göre Google.

Bir grup araştırmacı – Feng Liu, Yong Shi ve Ying Liu – farklı arama motorlarının istihdamını derecelendirmeyi amaçlayan bir IQ testi geliştirdi. Google’ın AI’nın geçen yıl uygulanan testlere dayanarak 47,28 puanla en akıllı olduğunu önermekte. Bunu bir perspektifle değerlendirmek için, 18 yaşındaki bir insanın ortalama puanı 96, altı yaşındaki bir insanın puanının ortalaması 55,5’tir.

Google’ın gerisinde kalan Bing ve Baidu sırasıyla 31.98 ve 32.92 puanlar aldı. Bu gruptan bile daha geride kalan Apple’ın Siri, yalnızca 23.9 puan aldı ve Google’ın yalnızca yarısı düzeyinde akıllı olduğu görüldü.

Çalışma, aynı zamanda, modern arama motorlarının hala altı yaşındaki birinden daha akıllı olabilmesine rağmen, çabucak farkı kapattığını gösteren önceki çalışmalara atıfta bulundu. 2014’te yapılan daha önceki bir araştırma sırasıyla Google ve Baidu’nun AI’sını sırasıyla 26.5 ve 23.5 puan almıştı. Bu durum Google’ın sadece iki yıl içinde yapay zekanın yaklaşık% 80 oranında bir artış gösterdiğini ve belki de bu kadar çok şey duyduğumuz yaklaşmakta olan AI kıyametinin bir işaretidir.

Çalışma ayrıca, burada yapay zekanın farklı dereceleri ve türleri için bir sınıflandırma sistemi düşünmekte.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.