Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Balonları Ortalığı Karıştırdı

Google Balonları Ortalığı Karıştırdı

-

Bildiğiniz gibi Google’nin birkaç önce aldığı bir fikir ile tüm dünyaya internet getirmeyi planlıyordu. Yaptıkları bu yeni proje sayesinde tüm dünya internet ile tanışıp internet’in gelmediği yerlere bile internetin gelmesi bekleniyordu. Gün geldi ve çattı Google artık uzay’a Google İnternet Balonlarını göndermeye karar verdi ve ilk denemeler başladı ancak denemelerin birinde Google İnternet Balonu ortalığı karıştırdı.

Google yaptığı büyük araştırma ve büyük mekanizlamar sayesinde yaptığı bu proje’nin dünyada çok büyük yankı getireceğini hepimiz biliyorduk çünkü öyleki bir çölde veya bir kutupda olduğumuzu düşünürsek internetin çekmeyeceği kesin ancak Google sıkı çalışmaları ile bu tür bütün sorunları halletti ve milyar dolarlık yatırımlarına başladı.

Google uzaya internet balonlarını gönderirken geçtiğmiz cumartesi günü Yeni Zelanda acil servisine bir uçak kazası haberi geldi tüm ekip toplandı helikopterinden polisine itfayesinden ambulanslarına kadar detaylı bir ekip acilen yola çıktı ancak kaza zedenin olduğu yere geldiklerinde radar’a takılan ve uçak kazası diye otomatik kaza bildirilen uçak kazası değil Google’nin İnternet balonu olduğu anlaşıldı.

Google bu durumun ardından acil bir açıklama yaptı ve yaptıklar açıklama ile balanun kendilerine ait olduğunu açıkladı ancak balonu oraya göndermekdiklerini ve radar’ın balonlarını bir uçak kazası gibi düşünmesinin sebebinin rüzgar’ın neden olduğunu açıklayarak üstündeki yükü kaldırdı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.