Google
Google, insan vücuduna nakledilebilecek bir batarya tasarımı ile karşımızda.

Arama motoru uygulamalarında ön planda duran bir platform olarak gündemde kalmayı her zaman başaran Google, gün geçtikçe farklı alanlara yönelmeye başladı. Şimdi ise bataryalara farklı bir anlam katmak için çalışmalara başladığına yönelik söylemler ön planda.

Google’dan Yeni Nesil Batarya

En fazla tercih edilen cihazların başında gelen akıllı telefonların şarj sıkıntısı halen daha devam ediyor. Bu kapsam dahilinde Google da bir takım çalışmalar sunmak için uzun zamandan beridir projeler üretmeye devam ediyor. Google’ın yeni sunacağı bataryalar; insan vücuduna nakledilerek gündeme gelecek. Aynı zamanda tüm teknolojik cihazlara da uyumlu bir noktada yer edinmeye devam edecek olan bu piller; başta Google Glass olmak üzere tüm teknolojik aletleri kapsayacak bir biçimde kendini göstermeye hazırlanıyor.

2012 yılında batarya projesini hayata geçirmek için Dr. Ramesh Bhardwaj’in liderlik edeceği bir ekip oluşturarak; 20 farklı projede çalışmaya başlayan grup, yeni nesil bataryalarda sona yaklaştı. Tamamen esnek bir biçimde kendini gösterecek olan bu bataryaların; insan cildiyle teması halinde hiçbir sıkıntı ortaya çıkmayacak.

Geliştirlen projenin tek amacı yeni nesil batarya üretmek olarak görülmüyor. Bunun yanında son zamanlarda gündemde olan akıllı telefonların batarya sorununu da gündeme getirerek; kalıcı çözümler üretmek olduğu belirlendi. Yakın zaman içerisinde akıllı telefonlarda ve giyilebilir teknolojik ürünlerde bu tür bataryaları kullanmak mümkün hale gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here