Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Chrome, 2020'de Tarayıcı Pazarına Hükmetti, Microsoft Edge Zemin Kazandı

Google Chrome, 2020’de Tarayıcı Pazarına Hükmetti, Microsoft Edge Zemin Kazandı

-

Yeni bir rapora göre, Google Chrome 2020 için tarayıcı pazarına liderlik ediyor. Arama motoru devinin popüler tarayıcısı, beş ayı geride bıraktığımızda yüzde 69,8‘lik yeni bir pazar payı ile yeni bir rekor kırdı.

Rapor, Kaliforniya, ABD’den bir analiz firması olan Net Applications tarafından yayınlandı. Chrome‘un sahip olduğu pazar payı yalnızca Microsoft’un 2008’de yüzde 70’lik bir pazar payına sahip olan imza Internet Explorer tarayıcısı tarafından elde edildi. Dolayısıyla, Google’ın Chrome’u yüzde 70’i geçmeyi başarırsa, üçüncü olacak tarayıcı olarak adını yazdıracak.

Microsoft da henüz tam olarak resim dışında değil. Şirketin Edge tarayıcısı son aylarda popülerlik kazanıyor. Mevcut büyüme oranı ile Microsoft Edge‘in 2021 yılında bu zamana kadar yüzde 10,3 pazar payına ulaşması bekleniyor.

Başka bir popüler rakip olan Mozilla Firefox, Mayıs 2020 itibariyle yüzde 7,2 pazar payına sahip. Dolayısıyla, şu anki oranla, Google, yeni bir oyuncu görünene ve piyasayı bozana kadar pazara hakim olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.