Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Chrome için karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

Google Chrome için karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

Chrome da karanlık mod.. NASIL MI?

-

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir ancak etkinleştirmek umduğumuz kadar kolay değildir. Bazı tarayıcıların aksine (Firefox ve Vivaldi gibi), tıklatması veya tıklatması için basit bir kutu yoktur ve Chrome’un karanlık modu her işletim sistemi için farklı bir şekilde etkinleştirilir.

Bu nedenle, Windows, MacOS, iOS, iPadOS veya Android için Chrome için karanlık modun nasıl etkinleştirileceğini açıklayan bu kılavuzu bir araya getirdik. Ayrıca, Chrome’u resmi olarak desteklemeyen web sitelerinde karanlık modu nasıl kullanabileceğimizi göstererek karanlık mod severlere müjdemizi veriyoruz.

Chrome için karanlık modu seçmenin birkaç nedeni vardır. Mobil cihazlarda belki de en büyük faktör pil ömrüdür. Telefonunuzun ekranı çok fazla güç kullanıyor ve karanlık modun seçilmesi aynı zamanda daha az mavi ışığa maruz kaldığınız anlamına geliyor; bu da uyku kalitenizi etkileyebilir. Uyku eksikliği sadece sizi yorgun ve huysuz hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda obezite, yüksek tansiyon, diyabet ve kalp hastalığı ile de ilişkilendirilir.

Windows 10’da Chrome için karanlık modu etkinleştirme

  1. Ayarlar menüsüne girin, ‘Kişiselleştirme‘yi seçin ve’ Renkler‘i tıklayın ve ‘Varsayılan uygulama modunuzu seçin‘ yazan düğmeye gidin.
  2. Bunu ‘Dark’ olarak değiştirin ve Chrome dahil olmak üzere yerel bir karanlık modu olan tüm uygulamalar renk değiştirir. Tarayıcınızı yeniden başlatmanıza gerek yok.

MacOS’ta Chrome için karanlık modu etkinleştirme

  1. ‘Sistem Tercihleri‘ni açın,‘ Genel‘i tıklayın, ‘Görünüm‘ü seçin.
  2. Karanlık‘ seçeneğini işaretleyin. Windows’ta olduğu gibi, yerel koyu modlu tüm uygulamalar sizden hiçbir giriş yapmadan otomatik olarak değişecektir.

Android’de Chrome için karanlık modu etkinleştirme

  1. Karanlık mod Android için Chrome’da hala deneysel bir özelliktir, bu nedenle bazı tasarım öğelerinin biraz tuhaf görünebileceğini unutmayın. Etkinleştirmek için tarayıcının adres çubuğuna chrome: // flags yazın.
  2. ‘Bayrakları ara’ kutusuna dokunun ve karanlık esere girin. Burada iki seçenek bulacağız: ‘Android web içeriği karanlık modu’ ve ‘Android Chrome UI karanlık modu’. İlk seçeneği etkinleştirirseniz, Chrome bir sitenin geliştiricilerinin karanlık bir sürüm oluşturup oluşturmadığını otomatik olarak algılar. Kullanılabilir karanlık bir sürüm yoksa, tarayıcı sitenin renklerini tersine çevirir. İkinci seçeneğin aktifleştirilmesi, tarayıcı arayüzünün kendisinin kararacağı anlamına gelir.
  3. Bu seçeneklerin altındaki açılır menüye dokunun ve ayarı ‘Etkin’ olarak değiştirin, ardından Chrome’u yeniden başlatın.
  4. Şimdi ayarlar menüsünü açın, ‘Temalar’a dokunun ve’ Koyu‘yu seçin. Temalar seçeneğini göremiyorsanız, Chrome’u yeniden başlatın ve görünmelidir.

İOS veya iPadOS’ta Chrome için karanlık modu etkinleştirme
Google, iOS’ta Chrome için karanlık bir mod yayınlamamıştır, ancak tarayıcının bir sonraki ana güncellemesinde kullanılabilir. Bu makaleyi, yayınlandığında etkinleştirmeye ilişkin talimatlar ile güncelleyeceğiz. Şimdilik, benzer bir etki elde etmek için Ters Çevir özelliğini kullanabilirsiniz.

  1. Ayarlar‘ı açın ve’ Genel> Erişilebilirlik> Binaları görüntüle’yi seçin.
  2. Cihazınızın ekranındaki her şeyin renklerini ters çevirmek için ‘Klasik Ters Çevir‘i veya görüntüleri tek başına bırakmak ama diğer her şeyi ters çevirmek için’ Akıllı ters çevir‘i seçin.

Chrome ile web sitelerinde karanlık mod
Bazı web sitelerinde, Chrome’da karanlık modunu kullanırken otomatik olarak etkinleştirilecek olan kendi karanlık modları bulunur. Yapmayanlar için, tarayıcı bazı renkleri ters çevirerek karanlık mod kullanılabilir. Bu özellik henüz tam olarak uygulanmadığından ana menüde bulamayacağız, ancak chrome: // flags / # enable-force-dark’u ziyaret ederek ve ‘Enabled’ düğmesini çevirerek deneyebilirsiniz.

Şimdi, Chrome’u karanlık modda kullanıyorsanız, tüm web siteleri otomatik olarak eşleşecek şekilde renk değiştirmelidir. Bu özellik henüz mükemmel değil, bu yüzden bazı siteler biraz tuhaf görünebilir, ancak genellikle iyi görünüyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...