Google Chrome Windows 10

Tarayıcı dünyasında liderliği elinde bulunduran firmalardan biri olan Google, tarayıcı deneyimini en iyi hale getirmek adına çeşitli düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Son olarak internet devinin Google Chrome 68 sürüm güncellemesini yayınladığını görmüş ve büyük güncelleme sayesinde bir hayli önemli özelliklerin getirildiğini görmüştük. Kısa süre içerisinde beklenenden çok kullanıcıya ulaşan yeni tarayıcı sürümü için sunulan tüm yenilikler bir yana, bu sürüm için farklı yenilikler üzerinde çalışıldığı da ortaya çıktı. Bu kez gelecek olan yeni özellik ise Google Chrome Windows 10 kullanıcılarına özel olacak. Hemen yeni özelliğin ayrıcalıklarına geçelim.

Google Chrome Windows 10 Bildirim Sistemine Dahil Oldu

Yeni güncelleme sonrasında Google Chrome Windows 10 ile aynı bildirim sistemiyle çalışmaya başlayacak. Tıpkı Windows 10 bildirim merkezi bölümünde olduğu gibi bu kısımdan Google’ın bildirimlerini de almak mümkün olacak. Yeni bildirimleri görmek için sadece son sürümü kullanmak ve özelliği açık hale getirmek yeterli olacak. Bu güncellemeden sonra Windows 10 Bildirim merkezi güncellemelerinin Google Chrome tarayıcı da benzeri bir şekilde işlediğini göreceğiz.

Google Chrome Windows 10

Chrome bildirimlerinin, hem odaklama yardımı hem de sessiz saat özelliklerine de tam uyumlu olarak çalışacağı yine verilen bilgiler arasında. Google Chrome Windows 10 bildirim özelliğinin 68 sürüm güncellemesine gelecek olan bir düzenleme ile aktif olacağını ekleyelim. Bu özelliği şu an için Google’ın belli bir test ekibine ve bazı bölgelere sunduğu belirtiliyor.

Kademeli olarak yeni özelliğin diğer kullanıcılar içinde dağıtılması bekleniyor ancak bunun için net güncelleme süresi verilmiş değil. Bir yandan yeni güncellemenin getireceği bildirim özelliğini beklerken bir diğer yandan ise bu özelliğin yanında büyük bir güncelleme üzerinde çalışıldığını da ekleyelim. Büyük güncellemenin detayları şu an için belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here