Google kendi doğum gününü doodle çalışması yaparak ana sayfa üzerinde kutlayarak milyonlarca kişiye hatırlattı.

Önemli bir gün ve tarihler için ana sayfa üzerinde doodle çalışmaları ile milyonlarca kullanıcıya bir kutlama yaparak gösteren Google, bugün ise kendi yıl dönümünü doodle ile kutlayarak bir kez daha hatırlatmış oldu. 4 Eylül 1998 yılından bu yana her zamanki gibi bugünde ana sayfa üzerinde kendine yer vererek kendini ve kısa tarihini milyonlara duyurdu.

İlk Hamle 1998’de Atıldı!

Google ilk adımlarını 4 Eylül 1998 yılında attı ve bu tarihten günümüze kadarki gelişim sürecinde bir çok kez ciddi çalışmalar yapıldı.  Kısa süre içerisinde halka açık bir şirket haline gelen ve internetin en güçlü ve en popüler markası haline gelen Google, Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt gibi isimler ile gelişmesini sürdürmektedir.

Şu ana kadar gözle görebileceğiniz büyük gelişmeler ile birlikte tüm dünyada kullanılmakta olan büyük arama motoru ile mail servisi ile şuan zirvede durmayı başarıyor. Ayrıca bir çok servis ve hizmetleri ile beraber bu hizmeti desteklemekte. Google, ayrıca mobil sektörde de zirvede kendine bir yer ayırmış durumda. Android işletim sistemi ile beraber milyonlarca kullanıcının kullandığı sistem bugün bile popülerliğini korumakta.

Doodle Ne?

Bugüne özel Google tarafınca yapılan çalışmalar sonucu kendi doodle’ını ana sayfa üzerinde gösterdi. İşte doodle;

google-doodle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here