Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Google Duo Grup Video Aramasını Getiriyor!

Google Duo Grup Video Aramasını Getiriyor!

Google'ın FaceTime rakip uygulaması olan Google Duo, grup video aramasını getirecek...

-

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Google Duo, çeşitli testlere tabi tutuluyor. Google‘ın sosyal medya uygulamalarına rakip girişimlerinden birisi olan Google Duo, Aralık ayından itibaren, grup video araması üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu anda, dörde kadar katılımcının desteklendiğini gösteriyor.

Resmi Google Endonezya Twitter hesabı özelliği kısa bir süre önce resmi olarak Google Duo’nun çıkış tarihini açıkladı. Ramazan ayı içerisinde bir zaman binaen Duo başkanı Justin Uberti lansmanı onayladı. Ancak sadece sınırlı sayıda ülkede mevcut olacak.

Google Duo’nun yeni gelen özelliği arama çubuğunun altına yeni bir “Grup oluştur” düğmesini ekleyecek. Mevcut grupları kaydedilebilir ve hızlı erişim için özel bir adla kaydedilebilir.

Grup oluştur düğmesine tıkladıktan sonra, kullanıcılar en fazla üç kişi seçebilir. Daha sonrasında kısa bir onay kutusu gelecek ve onayladığınızda arama başlar. Video görüşme ekranı, katılımcılar gruba katıldıkça ekranda dört yayın görünecek şekilde bölünecektir.

Google, tüm dünyada yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce bu özelliği daha da geliştirme konusunda kararlı gibi görünüyor. Bu ilk lansmanın bir parçası olarak, grup araması yalnızca Android uygulamasında kullanılabilir.

Ayrıca bkz: En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları 2019

Apple’ın FaceTime uygulamasına rakip olabilir mi? Şimdilik birşey söylemek zor. Ancak Google’ın sosyal medyada söz sahibi olmak için girişimleri hala devam ediyor. Duo’nun ülkemize ne zaman grup video aramasını getireceği hüz net değil.

KaynakTwitter