Google’ın yeni çıkmasına rağmen oldukça ilgi gören uygulaması Google Play’ın en çok indirilenler listesinde Popüler oyun olan Pokemon GO’yu sollayarak geçmeyi başardı.

Görünüşe göre Android evinde Pokemon GO’ya rakip olan bir uygulama çıkmış bulunuyor.Google’ın kısa süre önce çıkarmış olduğu Google Duo görüntülü arama uygulaması yayınlandıktan bir kaç gün sonra çoğu ülkede Google Play‘in en fazla indirilen ücretsiz uygulamalar listesinin 2. sırasında yer almayı başardı. Bunu görenlerin herhalde ilk düşüneceği  kısa süre içerisinde Pokemon GO oyununu geçmesi ve 2. sıraya gelmesi çok uzun bir süre yerini kimseye kaptırmayacağı anlamına geliyor. Google Duo‘nun hemen üstünde yani 1.sırada yer alan uygulama ise Facebook Messenger. Ancak Google Duo şuan olarak ülkemiz listesinde bu başarıyı göstermiş değil.

google duo

Şunuda belirtmekte fayda var. Bir çok kullanıcını tarafından Google’ın Apple’ın FaceTime hizmetine bir cevap olarak sunulduğunu düşündüren Google Duo uygulaması Apple’ın cihazlarındada kendine yer edinmeye çalışıyor.    gelen bilgilere göre Google Duo uygulaması Apple kullanıcılarının tüm ücretsiz uygulamalar kategorisinde 22. sırada yerini koruyor. Ayrıca ücretsiz sosyal ağ sekmesindede 4. sırada yer alıyor.

Google Duo, Mayıs ayında I/O geliştirici konferasında duyurulmuştu. Google Duo uygulamasını diğer tüm benzeri uygulamalardan ayıran özellik sizi arayan kişiye yanıt vermeden görüntüyü görebilmeniz. Hani kalabalık bir ortam veya hoşlanmadığınız biri varsa açmazsınız. Uygulama şuan için oldukça başarılı. Bakalım Facebook Messenger’ı sollayabilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here