Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Duo Türkiye'de!

Google Duo Türkiye’de!

-

Google’ın görüntülü sohbet etmeye yarayan FaceTime rakip olan uygulaması Google Duo, artık Türkiye’de! Google Duo Türkiye yayınlandı!

Belirtmek isteriz ki Android işletim sistemine sahip kullanıcılar her zaman basit arayüze sahip olan bir uygulama üzerinden videolu sohbet etme imkanı arıyorlar fakat oldukça sıkıntı çekiyorlardı.

3. parti uygulamalar ile görüntülü konuşma yapmak isteyen Android kullanıcıları uygulamaların yüksek boyutu veya diğer sebeplerden ötürü görüntülü sohbet etme istekleri kaçıyordu.

duo

Google özellikle Android kullanıcılarının istekleri doğrultusunda bir çalışma yaparak başta Android kullanıcıları olmak üzere hedeflediği Google Duo uygulaması için kısa süre önce bazı ülkelerde kullanıma sunulmuştu. Artık Google Duo resmi bir şekilde Türkiye başta olarak birkaç ülkede daha yayınlandı.

Google Duo Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Google Duo uygulamasına Google hesabı ile giriş yapmaya gerek yok. Google hesabı olmadan sms ve çağrı ile kullanabilirsiniz.

Daha önce WhatsApp ve benzeri uygulamalar ile kullanımı aynı şekildir. Kayıt olma kısmı tıpkı WhatsApp’ta bulunan telefon doğrulaması ile birebir diyebiliriz.
Google Duo uygulamasını telefonunuza indiriniz. Daha sonra uygulamayı açın ve telefon numaranızı gereken yere tuşlayınız. Size bir sms gelecektir. WhatsApp’ta olduğu gibi otomatik onay veya manuel olarak gelen SMS kodunu giriniz. Yapmanız gereken bu kadar başka bir ayara gerek yok.

Uygulamayı kayıt olma konusunda bir sorun yaşarsanız eğer yorum yazarak sorununuzu belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here