Google’ın içerisinde bulunduğumuz yıl gerçekleştirilmiş olduğu geliştirici konferansında Google kendine ait bir görüntülü konuşma uygulaması tanıttı. Bu uygulama son zamanlarda fazlaca adından söz ettirdi.

Google görüntülü konuşma uygulamasını sade ve hızlı alt yapılı bir şekilde kullanıcıların kullanımına sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Uygulama kullanıcıların üzerinde durduğu konulara değinmiş durumda. Google bu uygulamada güvenlik ve gizliliğe daha çok önem verdiklerini belirtti. Bunun yanı sıra uygulama farklı özelliklerle kullanıma sunulacağını da ifade etti.

Duo

Uygulama üzerinden yapılacak olan görüntülü görüşmelerin şifreleneceği ve yapılan görüşme için hiçbir güvenlik sorununun olmayacağını ifade eden Google geliştirilecek olan uygulamanın kullanıcılar tarafından beğenileceğine kesin gözüyle bakıyor. Konferans denilen 3. kişinin görüşmeye dahil olması durumu Google Duo için geçerli değil. Firma güvenliği arttırmak için sadece iki kişilik görüşmeler yapılabileceğini belirtti. Bu özellikler Google Duo‘nun günümüzün en iyi görüşme uygulamaları arasına adını yazdıracağına kanıt olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamada bulunan özelliklerden en ilginç olanı ise tık tık adı verilen görüntülü görüşme çağrısı geldiğinde kullanıcı çağrıya cevap vermemesi halinde bile kamera kendiliğinden açılarak arayanın görüntü alabilmesi oldu. Uygulama kullanıma sunulduğu takdirde kullanıcıların bu özellikten haberdar olması özellik hakkında dikkat etmesini öneririz. Olumlu yönden bakmak gerekirse görüşülmek istenenlerin o an bir sıkıntıda olup olmadığı bu özellik sayesinde öğrenilebilir. Bu özelliğin hayat kurtarıcı yanını da göz önünde bulundurmalıyız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here