Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Fast Share Teknolojisi Yolda

Google Fast Share Teknolojisi Yolda

Google Fast Share konusunda merak edilen detaylar ortaya çıktı. Google Fast Share nasıl bir uygulama olarak karşımıza çıkacak? Hangi cihazlar için destek verilecek?

-

Dosya paylaşımı ve veri aktarımı konularının nasıl bir seviyeye geldiğini biliyoruz. Özellikle akıllı telefonlarda yer alan sistemler bir hayli dikkat çekici ve veri paylaşımını çok daha kolay hale getiriyor. Fakat bu sistemlerin bir yandan da geliştirilmeye devam ettiğini görüyoruz. Son olarak Google Fast Share teknolojisi ortaya çıktı.

Söz konusu teknoloji Android Beam sisteminin sona ermesi sonrasında karşımıza çıkacak. NFC temelli olarak çalışan Android Beam teknolojisinin yerini alacak olan Google Fast Share, çok daha işlevsel olacak. Ortaya çıkan bilgilerde bu durumu kanıtlat nitelikte. Hemen yeni teknolojiden beklentilerin neler olduğuna geçelim.

Google Fast Share ile Çok Daha Hızlı Paylaşım

Kullanıcıların çok daha hızlı bir arayüz kullanması için çalışmalar yaptığını belirten Google, yeni sistemin çok daha işlevsel ve kullanımının kolay olacağını söylüyor. AirDrop için en ciddi rakiplerden biri olmasını beklediğimiz Google Fast Share, sadece dosya paylaşımına izin vermeyecek.

Bunun yanında uygulama üzerinden fotoğraf paylaşımı, URL paylaşımı ve metin paylaşımı yapılması mümkün kılınacak. Birkaç farklı türden paylaşımlar yapılmasına izin verecek olan uygulama, çok daha hızlı paylaşım imkanı da sunacak.

Yine Bluetooth bağlantısı üzerinden çalışacak olan yeni sistem, ayarlar menüsüne eklenen yeni menüler üzerinden kontrol edilecek. Android arayüzü kullanan bir cihaz üzerinde Ayarlara girmeniz yeterli olacak. Ayarlar, Google menüsüne girdiğiniz zaman yeni teknolojinin kısa yolunu bulacaksınız.

Google Fast Share

Buradan etkinleştirme yapmak yeterli olacak. Sadece Android cihazlar için değil iOS cihazlar için de paylaşım yapma imkanının sunulacağını da ekleyelim. iOS cihazlar için sistemi kullanmak isteyenlerin uygulamanın iOS sürümünü indirmek zorundalar.

Şu an için Android Q ile kullanılacağının bilgisi de verilen Google Fast Share için diğer sürümler için de desteğinin geleceği konusunda bilgiler var. Fakat hangi sürümler için desteğin sunulacağı konusunda kesin bilgileri elde etmek mümkün olmadı.

Bunun için uygulamanın final sürümünün yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Kesin olan bir şey var o da yeni bir döneme giriş yapıldığı.

25,657BeğenenlerBeğen
57,131TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here