Mozilla Firefox

2014 yılında ortaya çıkan Firefox tarafından alınan bir karara göre arama motoru Google ile yollar ayrılmış; Mozilla tarayıcısı Yahoo ile anlaşarak, arama motorunda bu seçeneği kullanmaya başlamıştı. Yalnız Google’ın Moziila tarayıcısını kullanan kesimden vazgeçmeye niyetinin olmadığı da görülüyor.

Google, Bireysel Davetlerle Firefox’u Alacak

Mozilla Firefox
Google’ın arama motorları sıralamasında en üst sırayı kimseye kaptırmadığı bir gerçek. Yalnız Firefox gibi bir tarayıcıyı başka bir arama motoruna kaptırdıkları için ilk sıraları başka unsurlarla paylaşma zorunda kalabileceği şüphesiyle çalışmalara başladı. Firefox’ta yapılan 100 milyar aramayı da yeniden kazanmak için kullanıcılara yönelerek davet gönderme unsurunu hayata geçirdi.

Neowin’in haberine göre Google arama motorunu kullanarak istediklerine ulaşmak isteyen Firefox kullanıcılarının önüne bir pencere geliyor. Bu pencerede kullanıcıların aram motorlarını nasıl değiştirebileceklerine yönelik bir içerik yer alıyor.

Arama sonuçlarının en üstünde yer alan sonuçlarda da yer alan bu uygulama sonrasında arama motorunu değiştirmeye yönelik bir teklifte bulunuyor.

100 milyardan fazla bir aramayı elinde tutmayı kullanıcı bazına inerek denemeye çalışan Google’a yine rağbet büyük olacak gibi görünüyor. arama motorları arasında isim yapmış bir şirket olarak üst sırada tutunan Google’ın pazarın yüzde 8 oranındaki bir payını da Yahoo’ya kaptırmamak istemesi için böyle bir girişimde bulunması son derece olağan görülüyor. Haber hakkında yorumlarınızı lütfen alttaki formu kullanarak paylaşınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.