Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google, Görsel Arama Sonuçlarına Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

Google, Görsel Arama Sonuçlarına Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

Google'dan fotoğraf ve videolar için yepyeni özellik!

-

Google , popüler arama motoruna yeni bir özellik getiriyor. Sisteminin, görsel içeriği doğrulamak için bugünden başlayarak görsel arama sonuçlarında bir ‘Gerçek Kontrol‘ etiketine sahip olacak.

Gerçek Kontrol etiketi, resim arama kategorisindeki resim küçük resimlerinde bulunabilir ve Arama ve haberlerde doğrulama çabası olarak arama yapar. Google’dan yapılan açıklamaya göre, “Fotoğraflar ve videolar, insanların dünyada neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olmanın inanılmaz bir yoludur. Ancak görsel medyanın gücünün bir dezavantajı var⁠ -özellikle bir görüntünün kökeni, özgünlüğü veya bağlamıyla ilgili sorular olduğunda. 

Başka bir deyişle, yeni özellik, insanların gerçek aramalarla bilinmeyen ve muhtemelen yanıltıcı kaynaklar arasında ayrım yapmalarına yardımcı olmak için geliyor. Bu etiketler aynı zamanda kullanıcıların görmek istedikleri içerik hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olacak. 

Google ayrıca resmi Twitter tanıtıcısıyla bunun bir örneğini paylaştı. Diyelim ki birisi, Google Görseller’de Houston’da caddede yüzerek köpekbalığı araması yapıyor, altına bir doğrulama etiketi eklenecek ve içeriği doğrulanacak.

Bir kullanıcı resmi genişletmek için tıklarsa, kontrol edilen arama sonucu, web sayfasında yer alan bilgilerin ve resmin gösterildiği kısa bir özetin yanı sıra resmin önizlemesini de görüntüler. Özellikle, bu durum kontrolleri sadece bağımsız, yetkili kaynaklarda mevcut ve şu anda bir yayıncının bu kategoriye girmesi için hangi kriterlere ihtiyacı olduğu bilinmemekte. Bir algoritma güvenilir kaynakları belirler ve etiketi sunar.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...