Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Google Haritalar için Google'dan Dev Adım - AR Desteği

Google Haritalar için Google’dan Dev Adım – AR Desteği

Sürekl gelişen Google uygulamaları, nihayet Artırılmış Gerçeklik desteğine sahip olacak. İlk olarakta Google Haritalar bundan nasibini alacak...

-

Google tarafından 7 Mayıs’ta düzenlenecek olan Google I/O etkinliği birçok yeniliği beraberinde getirecek. Bunlardan birisi de Google Haritalar üzerinde yapılan değişiklikler. Son zamanlarda oldukça popüler bir harita uygulaması olmasına rağmen, Google biraz daha işleri abartacak gibi duruyor.

Kullanıcılara gerçek zamanlı olarak telefonunuzun kamerasından yol tarifleri sağlamayı amaçlayan Google Maps’in yeni artırılmış gerçeklik özelliği yıla damgasını vuracak gibi duruyor. Şirket hala bu özelliği test ediyor olsa da, beta sürümü ile bazı kullanıcılara erişmiş görünüyor.

Uygulama, açık bir şekilde GPS yoluyla konumu belirler ve daha sonra konumunuzu daraltmak için Sokak Görünümü verilerini kullanır. Konum aşağı kaydırıldığında, telefonun ekranında okları ve yönleri görüntüler.

Bu uygulama, kullanıcıların kamerayı sürekli olarak kullanmalarına izin vermiyor ve kısa bir süre sonra telefonu kapatmanız için uyarı gönderiyor ve ardından normal bir harita arayüzü görüntülüyor.

Google Haritalar için Google'dan Dev Adım - AR Desteği

Google Haritalar ’da, konumlar, Yol Tarifi seçeneğinin yanı sıra yeni bir “AR Başlat” düğmesi içerecek. Şirket, kullanıcıların harita üzerinde bir çizgiyi yakından takip edeceği ve animasyonlu bir rehberin ekrana eklenmeye devam edeceği kullanıcı arayüzünü deniyor.

Bununla birlikte, şu an seçilen birkaç kullanıcıya gönderilen ilk arayüz zamanla değişecek. Ancak şirket henüz bir program oluşturmadı. Yakında yerel rehberlere sunulacak ve Google son sürümden memnun kaldıktan sonra herkese göre yayınlanacak.

KaynakWSJ
25,584BeğenenlerBeğen
56,931TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here