Google Maps için geliştirmeler devam ederken, iki farklı yeni özelliğin uygulamaya geleceği duyuruldu.

Google tarafından piyasaya gelen ve gelmesinden kısa bir süre sonra çok fazla ilgi görmeyi başaran bunun yanında oldukça fazla kullanılan harita uygulaması Google Maps yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada uygulamaya iki farklı yeni özelliğin geleceği belirtilirken, kısa süre önce yapılan yenilikler ile beraber Google Maps oldukça güzel bir hale getirilmişti.

Hızınız Gösterilecek

Kullanıcıların Google Maps üzerinden daha fazla deneyim yaşaması adına geliştirmelere devam edilen harita uygulaması için kişilerin saate kaç km hızla gittiği uygulama da belirtilecek. Bu bakımdan rota belirlendiği zaman ne kadar sürede ulaşacağınız daha net bir şekilde gösterilecek. Ayrıca Google Maps geliştirmeleri sadece hız ile sınırlı kalmıyor. Sipariş gelme süresini bile gösterebiliyor. Pek çok alanda kullanılacak olan Google Maps artık daha kapsamlı bir hale geliyor.

Google Maps hız özelliğini sadece araçlar için düşünmeyin, bisiklet veya yürüyen bir kişi bile hızını görebilecek. Hız göstergesi haritanın sağ alt tarafında yer alacak ve istenilen aman hızınızı görme imkanına sahip olabileceksiniz.

Testler Devam Ediyor

Google Maps gelecek olan yeni özellikler için testleri sürdürürken, ilerleyen günlerde yeni güncellemenin uygulamaya gelmesi bekleniliyor.

Google Maps artık ciddi bakımdan daha gelişmiş bir hale geldiği gözler ile görülebiliyor. Google bu bakımdan ciddi çalışmalar sürdürdüğü kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here