Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Google, Mobil Uygulamasında Tasarım Değişikliği Yapıyor!

Google, Mobil Uygulamasında Tasarım Değişikliği Yapıyor!

Son zamanlarda Huawei'ye uyguladığı ambargo ile gündeme gelen Google, bir yandan kendi uygulaması üzerinde değişiklikler yapmaya devam ediyor....

-

Google, akıllı telefonlardaki sunduğu Google uygulamasında değişiklik yapmaya başladı. Öncesinde arama ekranında doğrudan site başlıkları çıkarken, artık arama sonuçlarından önce sitenin ikonu ve bağlantı adresini sunacak.

Bu yeni tasarımda Google, kullanıcıların webde mevcut olan bilgileri daha iyi yönlendirmelerine yardımcı olmak için web sitesinin markalarını öne ve merkeze yerleştiriyor. Yeni tasarım değişikliği, web sitesinin ön ve merkezdeki site marka ikonuyla dikkat çekiyor.

Google, yeni tasarımın, kullanıcıların bilgilerin nereden geldiğini ve hangi sayfaları aradıklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacağını söylüyor. Daha önce, önce mavi renkli olan Arama Sonuçları vardı, ardından yayıncının web sitesi daha küçük yeşil renkli bir yazı tipinde göründü.

Google, Mobil Uygulamasında Tasarım Değişikliği Yapıyor!

Yenilenen tasarımda, yayıncının web sitesi URL’si önce küçük bir simgeyle birlikte ardından Arama Sonuçlarını gösterir. Bu, öne çıkmaları için onlara bir yol sağladığı için yayıncılara destek olacaktır. Yenilenen tasarım aynı zamanda Google Arama Ağı’nda ve bunların nasıl göründüğüne ilişkin değişiklikler de getiriyor.

Önceki tasarımda, “Reklam” kelimesi Arama Sonucunun altına yerleştirilmiş yeşil bir metin kutusunda gösteriliyordu. Şimdi ise yeşil renkli kutu gitti ve “Reklam” kelimesi, web sitesinin simgesinin bulunduğu kalın siyah bir yazı tipinde değitirildi.

Google, bu yeni biçimin, kullanıcıların bilgilerin nereden geldiğini hızlı bir şekilde tanımlamalarını sağlayacağını söylüyor. Yeni tasarım ilk önce cep telefonuna geliyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde piyasaya sürülecek.